آمینو اسید بنزوئیک

4- Aminobenzoic acid molecule, PABA - main intermediate of vitamin B9, folic acid precursor, 2d and 3d vector illustration, isolated on white background, eps 10

ایزومر اسید آمینو بنزوئیک که با پتریدین و اسید گلوتامیک همراه با اسید فولیک تشکیل می شود.

اسید آمینو بنزوئیک یا اسید ۴-آمینوبنزوئیک یا به سادگی PABA یک ترکیب ارگانیک با فرمول مولکولی C7H7NO2 است. PABA یک ماده بلوری  است که کمی در آب حل می شود. این ماده شامل یک حلقه بنزن با یک گروه آمینو و یک اسید کربوکسیلیک است. PABA یک ماده مغذی ضروری برای برخی از باکتری ها است و گاهی اوقات ویتامین BX نامیده می شود. با این حال، PABA برای انسان ها ضروری نیست و در فعالیت خود از دیگر ویتامین های B متفاوت است. PABA گاهی به عنوان مواد مغذی ضروری به عنوان فرضیه مطرح می شود که می تواند باکتری های روده تحریک کند.

PABA عمدتا توسط دو مسیر آماده می شود: کاهش اسید ۴-نیتربنزوئیک تخریب هوفمن از مونو آمید مشتق شده از اسید تترفاتالیک و

منابع غذایی شامل PABA عبارتند از: کبد، مخمر آبجو (و آبجو بدون فیلتر)،  ملاس، قارچ و دانه های کامل.

 

PABA عمدتا در بخش زیست پزشکی کاربرد دارد. استفاده های دیگر شامل تبدیل آن به رنگ های مخصوص آزو و عوامل متقابل است. PABA همچنین به عنوان یک آفت کش ها قابل استفاده در زیست تخریب استفاده می شود، گرچه اکنون استفاده از آن به دلیل تکامل انواع جدید آفت کش ها محدود شده است.

 

در گذشته، PABA به طور گسترده ای در کرم های ضد آفتاب به عنوان یک فیلتر UV استفاده می شد. این یک جذب UVB است، به این معنی که می تواند طول موج های بین ۲۹۰ و ۳۲۰ نانومتر را جذب کند.  در سال ۱۹۴۳ اختراع شد، PABA یکی از اولین مواد تشکیل دهنده فعال در کرم ضد آفتاب بود.  اولین مطالعات in vivo بر روی موش نشان داد که PABA آسیب UV را کاهش می دهد. علاوه بر این، نشان داده شده است که برای محافظت در برابر تومورهای پوست در جوندگان.  مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی در اوایل دهه ۱۹۸۰ پیشنهاد کرد که PABA خطر ابتلا به صدمه سلولی را افزایش می دهد.  بر اساس این مطالعات، و همچنین مشکلات با آلرژی و تغییر رنگ، PABA از نظر نفوذ به عنوان یک کرم ضد آفتاب سقوط کرد. با این حال، مشتقات PABA غیر قابل حل در آب مانند Padimate O در حال حاضر در برخی از محصولات استفاده می شود.

اسید ۴-آمینوبنزوئیک (همچنین به عنوان اسید پارآمینوبنزوئیک یا PABA شناخته شده است زیرا شمار ۴ کربن در حلقه بنزن نیز به عنوان جایگاه پارا شناخته می شود) یک ترکیب ارگانیک با فرمول H2NC6H4CO2H است. PABA جامد سفید است، گرچه نمونه های تجاری می توانند خاکستری باشند. کمی محلول در آب است. این شامل یک حلقه بنزن است که با گروه آمینو و کربوکسیل جایگزین شده است. این ترکیب به طور طبیعی صورت می گیرد.

PABA را از کوریسمات بوسیله اثر ترکیب آنزیمهای ۴-amino-4-deoxychorismate synthase و ۴-amino-4-deoxychorismat lyase تولید می کنند. گیاهان PABA را در کلروپلاست ها تولید می کنند و آن را به عنوان یک گلوکز استر (pABA-Glc) در بافت خود ذخیره می کنند. انسانها از آنزیم ها برای تبدیل PABA به فولات استفاده نمی کنند، بنابراین فلاوات از منابع غذایی مانند سبزیجات برگ سبز نیاز دارند.

دیگر محصولات : تری سدیم فسفات

فروش آمینو اسید بنزوئیک

آمینو اسید بنزوئیک در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آمینو اسید بنزوئیک مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *