اتیل استات

ethyl_acetate_formula_1

اتیل استات یک ترکیب استر ارگانیک با فرمول مولکولی C4H8O2 است. این ماده معمولا به عنوان یک حلال برای تمیز کردن، حذف رنگ و پوشش استفاده می شود. این یک مایع بی رنگ با بوی مشخص میوه است که معمولا در چسب و پاک  کننده ناخن شناخته شده است. این محصول بسیار قابل اشتعال است و دارای دمای فوری -۴ درجه سانتیگراد و درجه اشتعال پذیری ۳ است. با تمام حلال های آلی معمول (الکل ها، کتون ها، گلیکول ها، استرس ها) بسیار متفرق می باشد، اما فقط کمی در آب اختلاط می شود.

اتیل استات، شبیه به استرهای دیگر، یک ماده خام برای به دست آوردن طعم دهنده هایی مانند موز، آناناس و توت فرنگی است.

این مایع بی رنگ دارای بوی مشخص شیرین است (شبیه به قطره گلابی). اتیل استات، هم چنین به عنوان اتان اتانوات شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی مهم است که در بسیاری از واکنش های شیمیایی به عنوان حلال استفاده می شود. فرمول و ساختار: فرمول شیمیایی اتیل اتانوات CH3COOCH2CH3 است و فرمول چگالش آن C4H8O2 است. 

اتیل استات و دیگر استرها می توانند به اسید کربوکسیلیک و اتانول متصل شوند. در مورد اتیل استات، واکنش با استفاده از اسیدها یا پایه ها به عنوان کاتالیزورها و محصولات تولید می شود: اسید استیک و اتانول پس از یک مکانیسم دو مرحله ای تولید می شوند. دیگر واکنش های مهم اتیل استات، ترانس اسیدهای آمینه است، که در آن گروه متوسلی از استر می تواند از الکل توسط گروه R جایگزین شود.

کاربردهای اتیل استات

اتیل استات در مشروبات الکلی یافت می شود. اتیل استات در محصولات غلات، تربچه، آب میوه، آبجو، شرابو غیره یافت می شود و تولید شده از(بابونه رومی) هست.

این ماده در تولید اسانس های مصنوعی استفاده می شود.

و در چسب ها، برداشتن ناخن لهستانی، فاقد چای و قهوه استفاده می شود. اتيل استات استر از اتانول و اسيد استيك است. آن را در مقیاس بزرگ برای استفاده به عنوان یک حلال ساخته شده است.

اتیل استات یک حلال مهم، مواد خام ​​است که به طور گسترده در ترکیبات آلی استفاده می شود. به طور خاص، آن را به عنوان حلال در تولید رنگ، لاستیک، رزین، چسب، چرم، فیبر و سلولز استفاده می شود. 

اتیل استات به عنوان یک حلال در تولید عصاره های اصلاح شده و چای یا قهوه بدون کافئین استفاده می شود. هم چنین برای رنگ و جوهر مورد استفاده قرار می گیرد. در زمینه آنتولوژی، اتیل استات، برای استفاده در جمع آوری و مطالعه حشرات مفید است.

به طور کلی می توان گفت اتيل استات معمولا به عنوان حلال  استفاده مي شود. به عنوان یک حلال با خلوص بالا، آن را در تمیز کردن تخته مدار الکتریکی و به عنوان یک پاک کننده ناخن استفاده می شود. در خلوص پایین، می توان آن را در چاپ، دارو، عطر، غذا، کافئین سازی چای / قهوه  استفاده کرد. اتیل استات نیز در فرمولاسیون پوشش برای مبلمان چوب، کشاورزی، تجهیزات ساخت و ساز، تجهیزات معدن و  دریاها استفاده می شود. این نیز به طور طبیعی در شراب در فرایند تخمیر تولید می شود. بازارهای عمده محصولات این محصول الکترونیک، لوازم آرایشی و بهداشتی، چاپ، صنایع غذایی و پوشش است .

فروش اتیل استات

اتیل استات در بشکه های ۱۸۰کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : پودر کاکائو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *