اسید اسکوربیک (ویتامین c)

خرید ویتامین c , فروش ویتامین c , قیمت ویتامین c ,

اسید آسکوربیک (که ویتامین c نیز نامیده می شود) در سبزیجات و میوه ها فراوان است. آسکوبیک اسید در صنایع گوشتی باعث کاهش نیتریت، حفظ بو و رنگ و هم چنین به عنوان نگهدارنده مواد گوشتی عمل می کند. اسید اسکوربیک در برابر حرارت و مواد قلیایی به سرعت از بین می‌رود. این نوع ویتامین در واکنش‌های شیمیایی بدن یک حمل‌کننده الکترون است و از مهم‌ترین آنتی اکسیدان‌های بازار است.

مهمترین منبع تامین ویتامین سی، میوه ها و سبزیجات تازه و خام هستند. انواع مرکبات مانند پرتقال، گریپ فروت، لیمو ترش و شیرین سرشار از ویتامین سی هستند. همچنین توت فرنگی، کیوی، و بسیاری از میوه های شیرین دیگر هم ویتامین ث دارند.

ویتامین c چه کاربرد هایی دارد؟

ویتامین سی آنتی‌اکسیدان است، این ویتامین در جریان خون قرار گرفته و اثر شیمایی موادی که به بافت‌های بدن آسیب می‌رسانند را خنثی می‌کند. این ویتامین موجب محافظت پوست در مقابل آثار مخرب اشعه ماورای بنفش نور خورشید می‌شود. همچنین این ویتامین به افزایش قدرت ایمنی بدن استحکام لثه‌ها و دندان‌ها کمک شایانی می‌کند. (ویکی پدیا)

ویتامین C به تعمیر و بازسازی بافت ها کمک می کند، در برابر بیماری های قلبی محافظت می کند، کمک به جذب آهن، جلوگیری از پوست و کاهش کلسترول و LDL (“بد”) کلسترول و تری گلیسیرید از ویژگی های بارز این ویتامین است. تحقیقات نشان می دهد که ویتامین C از مبارزه با رادیکال های آزاد محافظت در برابر انواع سرطان ها و کمک به خنثی کردن اثرات نیتریت ها (نگهدارنده های موجود در برخی مواد غذایی بسته بندی شده که ممکن است خطر خاصی از سرطان را افزایش دهد) کمک می کند.

ویتامین C علاوه بر این می تواند مدت زمان و علائم سرماخوردگی، تاخیر در جلوگیری از آب مروارید و جلوگیری از آب مروارید و حمایت از عملکرد ایمنی سالم را کاهش دهد. اسید آسکوربیک  باعث تقویت بدن در مقابل عوارض دراز مدت دیابت می شود و همچنین به بدن در مقابل تابش نور خورشید و اثرات آن کمک می کند.

نشانه های کمبود ویتامین c چیست؟

علائم کمبود اسید آسکوربیک عبارتند از خستگی، ضعف عضلانی، درد مفصل و عضلانی، خونریزی لثه و بثورات پا می باشد. کمبود طولانی مدت می تواند موجب تیرگی، بیماری نادر اما بالقوه شدید شود. کمبود ویتامین c در افراد مبتلا به سوء تغذیه، مادران باردار و شیرده، افرادی که از دخانیات استفاده می کنند، بیماران تیروتوکسیکوز، افرادی که در کودکی تغذیه مناسبی نداشته اند بیشتر است.

نکته:

استفاده بیش از حد ویتامین c موجب برخی عوارض از جمله اسهال، سنگ کلیه، حالت تهوع، گرفتگیه شکم، سایر بیماری های گوارشی می باشد.

فروش اسید آسکوربیک:

 

سایر محصولات ما:

منتول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *