اسید تارتاریک

تارتاریک اسید

اسید تارتاریک جامد بلوری سفید با تراکم ۱٫۷۹ گرم در میلی لیتر و نقطه ذوب ۲۰۶ درجه سانتیگراد است. اسید تارتاریک ماده ارگانیک است که به طور طبیعی در گیاهان، میوه هایی از جمله موز، انگور ، تمر هندی و همچنین در شراب های مختلف ظاهر می شود. مردم از سالها به نحو مختلفی از آن استفاده کرده اند. به طور تجاری، صنایع غذایی از آن به عنوان یک عامل افزودنی و طعم دهنده استفاده می کند و همچنین در صنایع مانند سرامیک، چاپ پارچه، دباغی، عکاسی و داروها استفاده می شود.

اسید تارتاریک به عنوان یک اسید معطر دارای طعم و مزه ای است که به طور طبیعی ترش است و غذاها را به طعم ترش می دهد و به راحتی در آب حل می شود

آن را به مواد غذایی دیگر اضافه می کنیم تا طعم ترش را بدست آوریم و به عنوان یک آنتی اکسیدان استفاده شود. نمک اسید تارتاریک به عنوان تارتات ها شناخته می شود. این مشتق دی هیدروکسیل اسید بنچنیک است.

 

تاریخچه اسید تارتاریک

اولین بار در سال ۱۷۶۹ توسط کارل ویلهلم شیله شیمیدان سوئدی به دست آمد. گیاهان یا رسوبات و سایر مواد زائد از تخمیر با هیدروکسید کلسیم گرم می شوند و خنثی می شوند. سپس تترات کلسیم رسوب شده با اسید سولفوریک برای تولید اسید تارتاریک آزاد انجام می شود. تارتاریک اسید عمدتا از فلوترات از تولید اسید و نمک روشل می باشد. سومین نمک، تارتار تترات (آنتیموان پتاسیم تارتات)، از اسید پتاسیم اسید و اکسید آنتیموان ساخته شده است.

کاربردها وخواص اسید تارتاریک

 اسید تارتاریک به عنوان یک ماده اسیدی در نوشیدنی های گازدار، قرص ها، دسر ژلاتین و ژله های میوه به طور گسترده ای استفاده می شود. این اسید بسیار کاربردی هست، مثلا در تمیز کردن و صیقل دادن فلزات، چاپ ، رنگرزی پشم و برخی از فرآیندهای چاپ و توسعه عکاسی. نمک روشل در آینه های نقره ای، در پردازش پنیر استفاده می شود.

کرم تارتار به پودرهای پخت و پز، آب نبات های سخت و تافی ها اضافه میشود. و آن را در تمیز کردن برنج، برداشت الکترولیتی از آهن و فولاد و پوشش فلزات دیگر با طلا و نقره استفاده می شود. عصاره تارتاریک به عنوان حشره کش استفاده می شود.

فروش اسید تارتاریک

 

تارتاریک اسید در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : کراس کارملوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *