اپتیکال برایتنر

اپتیکال برایتنر چیست؟ روشن کننده های نوری مواد شیمیایی هستند که نور ماوراء بنفش را جذب می کنند و نور آبی را بازتاب می دهند. این کمک می کند تا ضخیم شدن لباس های سفید را پنهان کنید و آنها را سفید تر و پر جنب و جوش تر نشان دهید. روشن کننده های نوری، به جای پاک کردن لکه ها از لباس های خود، مواد شیمیایی را به لباس های خود اضافه می کنند. شما می توانید آن را یک توهم نوری می نامید. روشنایی نوری برای چه استفاده می شود؟ روشن کننده های نوری معمولا در مواد شوینده شستشو استفاده می شود. اما آنها برای بسیاری از چیزهای دیگر نیز استفاده می شود. شما می توانید نورهای نوری را در مقادیر کم در محصولات مانند آرایشی، پنبه ای و پارچه ها پیدا کنید. محصولات کاغذی، مانند بسته بندی مواد غذایی، کاغذ چاپگر و کاغذ توالت اغلب از نورگیرهای نوری استفاده می کنند. شما می توانید نورهای نوری را در مورد هر چیزی که ممکن است بخواهید به رنگ سفید روشن نگاه کنید را بیابید.

اپتیکال برایتنر می توانند با اضافه شدن پلیوهای خاصی مانند پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی یا الکل پلی وینیل افزایش یابد. این افزودنی ها به طور قابل توجهی سبب انتشار نور آبی قابل رویت می شوند. روشن کننده ها نیز می توانند “ملایم” شوند. روشن کننده بیش از حد اغلب سبب اثر سبز می شود زیرا انتشار گازهای گلخانه ای شروع به نشان دادن بالای منطقه آبی در طیف قابل مشاهده می کند.

نامهای دیگر برای اپتیکال برایتر : عوامل روشن کننده نوری (OBAs)، سفید کننده های نوری، عامل های روشن کننده فلورسنت، روشن کننده های فلورسنت، روشن کننده های نوری فلورسنت، عوامل رنگ آمیزی فلورسنت (FWAs)، رنگ های فلورسنت سفید و رنگ های فلورسنت آلی

کاربردهای اپتیکال برایتنر

اپتیکال پراتنر که از انواع مواد افزودنی هست  اغلب برای افزایش ظاهر رنگ پارچه و کاغذ استفاده می شود و موجب «سفید کردن» محصول می شود. آنها مواد ذاتی زرد / نارنجی را به صورت ذاتی نگاه می کنند، با جبران کسری در نور آبی و بنفش منعکس شده توسط ماده، با انتشار نوری آبی و بنفش شایع ترین کلاس های ترکیبات با این ویژگی، stilbenes هستند، به عنوان مثال، ۴،۴′-diamino-2،۲′-stilbenedisulfonic acid. مواد شیمیایی قدیمی فلورسنت غیر تجاری شامل umbelliferone است، که در قسمت UV از طیف جذب می شود و دوباره آن را در بخش آبی طیف قابل مشاهده است. یک سطح سفید که توسط یک نورگیر نوری کار می کند می تواند نور قابل ملاحظه ای را نسبت به آن که بر روی آن می درخشد، منتشر کند، و آن را روشن تر می کند. نور آبی که توسط روشن کننده منتشر می شود، موجب کاهش آبی رنگ مواد تحت درمان می شود و رنگ را از زرد یا قهوه ای به سمت سفید تغییر می دهد.

این ماده نیز در استفاده از لوازم آرایشی استفاده می شود. یک برنامه کاربردی برای فرمول های شستشو و تهویه مطبوع موی خاکستری یا بلوند است که در آن روشن کننده می تواند نه تنها سبب افزایش روشنایی و درخشش مو شود، بلکه می تواند تغییر رنگ ناخوشایند و زرد را بدون تیره شدن مو داشته باشد.

استفاده نهایی از روشن کننده های نوری عبارتند از: سفید کننده شستشو دهنده (به جای عوامل بلوری) روشن شدن کاغذ (داخلی یا در پوشش) سفید کردن فیبر (داخلی، به مایع پلیمری اضافه شده است) سفید کردن نساجی (خارجی، اضافه به پایان پارچه) رنگ تصحیح یا روشن کننده در فرمول های پیشرفته لوازم آرایشی و بهداشتی (شامپو، تهویه مطبوع، آرایش چشم)

دیگر محصولات : تولوئن

فروش اپتیکال برایتنر

اپتیکال برایتنر در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *