اکسید روی (زینک اکساید)

فروش اکسید روی، قیمت اکسید روی

اکسید روی یا همان زینک اکساید، یک ماده معدنی سفید و پودری با سابقه طولانی در استفاده به عنوان حفاظت از اشعه UV خورشید است. زینک اکساید ترکیب شیمیایی است که در آب قابل حل نیست، در صورتی که ترکیب ایمن برای استفاده در صنعت غذایی می باشد. زینک اکساید در محصولات صنعتی و آرایشی بهداشتی از جمله رنگ، مواد آرایشی و روان کنندها استفاده می شود. 

استفاده و مزایای اکسید روی

اکسید روی در طیف گسترده ای از محصولات آرایشی و مراقبت شخصی از جمله آرایش، محصولات ناخن، لوسیون های بچه، صابون های حمام و پودر پا استفاده می شود. اکسید روی در محافظهای پوستی مانند پماد پشم گوسفند و محصولات ضدآفتاب نیز کاربرد دارد.

زینک اکساید به عنوان یک عامل پرکننده و رنگی و در داروهای بدون نسخه، به عنوان یک محافظ پوست و یک کرم ضد آفتاب استفاده می شود. این محصول با بازتاب و پراکندگی اشعه ماوراء بنفش به عنوان یک کرم ضد آفتاب کار می کند. 

در صنایع دارویی این ترکیب با نام زینک اکساید در پودرهای بچه، انواع پمادهای سوختگی، کرم های ضد آفتاب، شامپو ضدشوره و… مورد استفاده قرار می گیرد. پماد زینک اکساید در درمان بسیاری از ضایعات پوستی مستعد عفونت مثل سوختگی ها، اگزمای پوست، خراشیدگی هاو گزش حشرات بکاربرده می شود. ضد التهاب خفیف پوستی و همچنین در ترکیب کالامین به عنوان ضد خارش کاربرد دارد.

اکسید روی دارای خواص مرطوب‌کننده، آنتی بیوتیکی و دئودورانت است. به دلیل آثار ضد سبوم و منعکس‌کننده اشعه UV در ترکیب کرمهای ضد آفتاب نیز استفاده می‌شود.

سایر کاربردها: دارای رسانایی حرارتی بالا، آنتی بیوتیک، مواد محافظ اشعه uv، پلاستیک، سرامیک، شیشه، چوب، سیمان، رنگ، گریس، چسب، باتری، رنگ دانه، پودر بچه، پمادهای پوستی، کرمهای ضد آفتاب، شامپو ضد شوره، درمان سوختگی، اگزما، خراشیدگی، ضد خارش.

کاربرد دارویی اکسید روی

طبق تحقیقات انجام شده زینک اکساید در صنعت دارو و بهداشت موجب رشد سلول های جدید، بهبود پوست سوخته و همچنین ترمیم زخم ها می شود. روی برای واکنش های آنزیمی، سلامتی ایمنی بدن، وسنتز DNA بسیار مهم است. زینک اکساید یکی از مهمترین ترکیب های مواد معدنی آرایشی است. به لحاظ اینکه زینک اکسید توسط پوست قابلیت جذب ندارد بنابراین باعث هیچ گونه حساسیت پوستی ایجاد نکرده و حساسیت زا و جوش زا نمی‌باشد.

همچنین در تولید دئودورانت‌ها و صابون‌ها کاربرد دارد. این ترکیب در حذف بوی بد بدن و جلوگیری از رویش باکتری‌ها کمک می‌کند و به خوبی موجب تسکین هر گونه حساسیت پوستی می‌شود.

**** فلز روی را به طور طبیعی می توان در پوسته زمین استخراج کرد در صورتی که اکسید روی مورد استفاده در صنعت غذا و دارو به صورت مصنوعی تهیه می شود.****

فروش اکسید روی:

 

سایرمحصولات ما:

اسید آسکوربیک

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *