ایزوبوتیل استات

iba

ایزوبوتیل استات توسط واکنش استرینگ از اسید استیک و الکل مربوطه در حضور اسیدهای قوی مانند اسید سولفوریک تولید می شوند. این واکنش برگشت پذیر است و استات می تواند به صورت الکل و اسید استیک در حضور پایه های قوی یا اسید قوی، به خصوص در دمای بالا، هیدرولیز می شود. اصطلاح استات نیز برای نمک است که یک یا چند اتم هیدروژن اسید استیک با یک یا چند کاتدی از پایه جایگزین می شود و منجر به تشکیل ترکیب یونی آلی منفی CH3COO می شود.  یک حلال غیر قطبی به ضخامت قطبی aprotic که برخی از قسمت محلول در آب است.

این ماده یک استات استر است که یک گروه آلی جایگزین یک اتم هیدروژن در گروه -OH اسید استیک از طریق واکنش (معمولا تراکم) با الکل است.

ایزوبوتیل استات استر از ایزوبوتانول و اسید استیک تشکیل شده است. مانند بسیاری از استرها دارای بوی میوه ای  در غلظت های پایین و به طور طبیعی در تمشک، گلابی و سایر گیاهان وجود دارد. این ماده دارای عطری مانند انجیر است.

دمای آن هنگام مخلوط شدن آن با آب بالاتر می رود. استات های بالاتر دارای حلالیت کم در آب هستند و به عنوان حلال استخراج برای مواد شیمیایی خوب به ویژه برای آنتی بیوتیک های خاص استفاده می شود. استات های ارگانیک، حلال های مناسب برای طیف وسیعی از رزین ها هستند، زیرا تقریبا همه مایعات آلی معمولی با هم مخلوط می شوند. استات به علت قابلیت اطمینان قوی آنها، نوسان پذیری بالا و بوی ملایم به عنوان حلال های رنگ، پوشش، چسب، سلولز، پلاستیک، چربی ها، لکه های چوب استفاده می شود. علاوه بر این، سری اتر استات نیز به طور گسترده ای به عنوان حلال استفاده می شود.

ایزوبوتیل استات دارای بوی مشابهی  موز و گلابی است. استات دارای بوی خاصی است. آنها به عنوان بخشی از عطر و طعم دهنده استفاده می شود. آنها به عنوان مواد شیمیایی برای تولید مواد دارویی، طعم دهنده مصنوعی، پاک کننده ها و سایر ترکیبات آلی استفاده می شوند.

این ساختار مانند ساختار سورفاکتانت، سازگاری بین آب و تعدادی از حلال های آلی را فراهم می کند و توانایی پیوستن به فاز های متفاوت را دارد.

. این به عنوان یک حلال برای لاک و نیتروسلولز استفاده می شود.

 ترکیبی از فعالیت خوب حلال، نرخ تبخیر مطلوب و بوی دلپذیر آن را می توان در طیف گسترده ای از کاربردهای پوشش استفاده کرد. مواد شیمیایی برای این محصول به عنوان مواد منع مصرف کننده مجاز برای استفاده در محصولات ضد آفات استفاده می شود که تحت قوانین حشره کش، قارچ کش و رادیواکتیو (FIFRA) استفاده می شود.

همچنین در صنایع رنگ،رزین،چسب،چرم مصنوعی،لاک و لاک پاک کن و حتی صنایع داروسازی مورد مصرف قرار میگیرد.

دیگر محصولات : ستیل پالمیتات

فروش ایزوبوتیل استات

ایزوبوتیل استات در بشکه های ۲۵۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول ایزوبوتیل استات مورد نیاز صنایع آرایشی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *