ایزوپروپیل الکل

ایزو-پروپیل-الکل

ایزوپروپیل الکل یک ایزومر ۱-پروپانول. این ماده یک مایع بدون رنگ است که دارای خواص ضد عفونی کننده است. این است که در ساخت استون و مشتقات آن و به عنوان یک حلال استفاده می شود. به طور موضعی به عنوان آنتی بیوتیک مورد استفاده قرار می گیرد.
ایزوپروپیل الکل، همچنین ۲ پروپانول نامیده می شود، یکی از رایج ترین اعضای خانواده الکل از ترکیبات آلی است. ایزوپروپیل الکل اولین الکل تجاری مصنوعی بود؛ شیمیدانان شرکت استاندارد نفت نیوجرسی (بعدها Exxon Mobil) اولین بار در سال ۱۹۲۰ در هنگام مطالعه محصولات جانبی نفتی آن را تولید کردند. این به راحتی از واکنش پروپیلن با اسید سولفوریک تهیه می شود و سپس هیدرولیز می شود.

مایع بی رنگ و بی شکل با بوی تند مانند الکل است. نقطه اشتعال ۵۳ درجه فارنهایت. بخارات سنگین تر از هوا هستند و به چشم ها، بینی ها و گلو ها مضر هستند. تراکم حدود ۶٫۵ lb / gal. مورد استفاده در ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی، آماده سازی پوست و مو، داروها، عطرها، فرمول های لاک، محلول های رنگی، ضد یخ، صابون، پاک کننده پنجره. در محلول آبی ۷۰٪ به عنوان مالش الکل مصرف می شود.

 فرمول شیمیایی ایزوپروپیل الکل C3H8O است.الکل ایزوپروپیل، همچنین به عنوان ایزوپروپانول نامیده می شود.یک مایع فرار است، بنابراین هنگامی که ظرف آن باز است، آن را به سرعت تبخیر می کند.

بنابراین سه اتم کربن (C)، هشت هیدروژن (H) و یک اتم اکسیژن (O) وجود دارد. فرمول شیمیایی ایزوپروپیل الکل می تواند به روش های مختلفی نوشته شود.

 هنگام مخلوط شدن با آب، ایزوپروپیل الکل اغلب در ۷۰٪ (هفت قسمت ایزوپروپول الکل مخلوط با سه قسمت آب) یا ۹۱٪ (۹۱ قسمت ایزوپروپیل الکل با ۹ قسمت آب) فروخته می شود.

 

کاربردهای ایزوپروپیل الکل 

 ایزوپروپیل الکل یک ضد عفونی کننده است، بنابراین این میکروب ها مزاحم و باکتری های مضر را می کشد. محصولات مختلفی در بیمارستان ها و خانه های خود استفاده می شود که از ایزوپروپیل الکل استفاده می کنند. علاوه بر این در الکل، ایزوپروپیل الکل در سمبلیک الکل، پدال الکلی و دستگاه ضدعفونی کننده دست وجود دارد که می تواند باعث کاهش زخم های ضد عفونی شو. ایزوپروپیل الکل یک ضد عفونی کننده  است.

ایزوپروپیل الکل یک ایزومر پروپیل الکل با خواص ضد باکتریایی است. اگرچه مکانیزم دقیق عمل ضدعفونی ایزوپروپانول شناخته نشده است، ممکن است سلول ها را با انحلال پروتئین های سلولی و DNA، دخالت در متابولیسم سلولی و حل کردن غشاهای پروتئینی پروتئین سلولی، از بین ببرد. این ماده در صابون ها و لوسیون ها به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می شود.

، ایزوپروپیل الکل معمولا به عنوان یک حلال استفاده می شود. این ماده با سایر مواد شیمیایی که دارای ساختار شیمیایی شبیه هستند مانند برخی از انواع جوهر و رنگ، ترکیب می شوند. این ویژگی از ایزوپروپیل الکل اجازه می دهد تا آن را برای حل بسیاری از ترکیبات آلی استفاده شود که سایر حلالها مانند آب نمیتوانند حل شوند. ایزوپروپیل الکل همچنین ممکن است برای حل برخی از انواع پلاستیک، مانند رزین های اکریلیک و اپوکسی استفاده شود. ایمنی و سم شناسی مهم است که هنگام کار با ایزوپروپیل الکل احتیاط کنید.

همچنین در لوسیون پس از آکنه، لوسیون دست و سایر لوازم آرایشی استفاده می شود.

دیگر محصولات : سوربیتان تری استئارات (اسپن ۶۵)

فروش ایزوپروپیل الکل

ایزوپروپیل الکل در بشکه های ۱۶۰ کیلو گرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *