بوتیل استات

CAS-NO-123-86-4-Butyl-acetate

بوتیل استات یک مایع بدون رنگی با بوی میوه ای بوده که دمای فلاش آن ۷۲ – ۸۸ درجه فارنهایت است. تراکم این ماده ۷٫۴ lb / gal (کمتر از آب)بوده، از این رو در آب شناور می شود. حلالیت این محصول در آب بسیار کم است. این ماده به عنوان متابولیت نقش دارد. این یک بوتان ۱-ال است. 

بوتیل استات یک ترکیب ارگانیک است که به طور طبیعی در محصولات غذایی وجود دارد. با این حال، می توان آن را نیز به صورت شیمیایی تولید کرد. این معمولا به عنوان یک حلال در تولید لاک و رنگ استفاده می شود. این یک مایع بی رنگ با ویسکوزیته کم است و دارای بوی شیرین است. این مایع در طبیعت فرار است اما قابل اشتعال است.

بوتیل استات نوعی استر است؛ یک ماده تشکیل شده توسط واکنش بین اسید و الکل همراه با از بین بردن آب است. در این حالت، واکنش بین اسید استیک و الکل بوتیل است.

بوتیل استات معمولا توسط فرآیند استری شدن (یا ایزومر آن برای تولید ایزومر بوتیل استات) و اسید استیک با حضور اسید سولفوریک کاتالیزوری تحت شرایط رفلاکس با این واکنش تولید می شود.

کاربردهای بوتیل استات

 بوتیل استات یک عامل طعم دهنده است که دارای بوی میوه ای و قوی است. این ماده به شدت در آب حل می شود و در الکل، اتر و مونو پروپیلن گلیکول می سوزد. آن نیز به ان بوتیل استات معروف است. این محصول در  تولید لاک، چرم مصنوعی، فیلم های عکاسی، پلاستیک، شیشه ایمنی مورد مصرف قرار می گیرد. 

  ●  بوتیل استات به عنوان یک افزودنی برای بنزین برای جلوگیری از ضربه زدن به موتور استفاده می شود. هم چنین به عنوان یک حلال برای لاک استفاده می شود.

● به راحتی نیترو سلولز، استریت اسید نیتریک در لایه ها را از بین می برد. بنابراین، آن را به عنوان یک حلال در تولید لاک های نیتروسلولز استفاده می شود.

● به عنوان یک حلال در تولید ناخن مصنوعی و سایر محصولات مراقبت از ناخن استفاده می شود.

● به عنوان یک طعم دهنده مصنوعی در صنایع غذایی مانند آب نبات، بستنی، محصولات پخته شده، پنیر، ماست و غیره استفاده می شود.

● به عنوان یک حلال در آزمایشگاه های شیمی آلی استفاده می شود.

● در تولید پنی‌سیلین، جزء اصلی بسیاری از آنتی بیوتیک های تجاری استفاده می شود.

● این در تولید چرم مصنوعی، پاک کننده ها، فیلم های عکاسی، پلاستیک ها و شیشه های ایمنی استفاده می شود.

● با توجه به حلالیت کم در آب، به عنوان یک عصاره در تولید محصولات دارویی استفاده می شود.

● به عنوان یک عامل رقیق کننده برای رنگ در جوهر مورد استفاده برای مارک سبزیجات و میوه استفاده می شود.

● هر دو نوع بوتیل و ایزوبوتیل استات در تولید عطرها استفاده می شوند.

● بوتیل استات به عنوان یک حلال برای ناخن مصنوعی و لاک استفاده می شود.

– هم چنین در تولید پوشش های کاغذ استفاده می شود.

فروش بوتیل استات

بوتیل استات در بشکه های ۲۵۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول بوتیل استات مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *