تری اتانول آمین

201604011416088018548

تری اتانول آمین چیست؟

تری اتانول آمین یک ترکیب آمینو  از آمونیاک است که در آن هر یک از هیدروژن ها توسط گروه ۲-هیدروکسی اتیل جایگزین می شود. این ماده به عنوان یک بافر و سورفاکتانت نقش دارد. این ترکیبی از آمینو تریدر، تريول و آمینو الکل است. این از یک تری اتلی آمین تشکیل شده است. این یک پایه مشتق از تری اتانول آمینیوم است. از ChEBI TRIETHANOLAMINE یک مایع روغنی با بوی آرام آمونیاک است. غلظتش از آب  بیشتر و نقطه انجماد آن ۷۱ درجه فارنهایت است. یک آمین ترتیب و یک triol است. این ترکیب ترکیبی است که دارای خواص الکل و آمین است. ترولامین حاوی مقدار کمی از ریتانولامین و اتانولامین است و همچنین ممکن است به عنوان یک آنتی اکسیدان در مقابل خودکار اکسیداسیون چربی های حیوانی و گیاهی عمل کند. به عنوان یک تنظیم کننده pH و سورفاکتانت در محصولات صنعتی و آرایشی مانند محصولات  پوست و مو، معمولا استفاده می شود.

یک ترکیب شیمیایی آلی، چسبناک، مایع آلی با بوی آمونیاک ملایم است. فرمول مولکولی آن C6H15NO3 با CAS # 102-71-6 است.

مثل تمام اتانول امینها، تری اتانول آمین به طور صنعتی به وضوح واکنش اکسید اتیلن و آمونیاک بیش از حد تولید می شود. واکنش به آرامی اتفاق می افتد و با مخلوط سازی آب این واکنش شدت  می گیرد. در تمام فرآیندهای مرسوم، واکنش در فاز مایع اتفاق می افتد.

کاربردها و ویژگی های تری اتانول آمین

تری اتانول آمین که همچنین به عنوان TEA شناخته می شود، یک ماده قوی قلیایی است که به عنوان سورفاکتانت و pH تنظیم کننده مواد شیمیایی برای فرمولاسیون محصولات پوستی استفاده می شود. تری اتانول امین یک آمین تولید شده با واکنش اتیلن اکسید (که بسیار سمی است) با آمونیاک (سم شناخته شده دیگری) تولید می شود. نقش اولیه آن در بسیاری از فرمولاسیون های پوستی به عنوان یک تنظیم کننده pH است که در آن استفاده می شود و باعث افزایش pH فرمولاسیون شده است. این ماده در انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، از جمله لوازم آرایشی، آرایش پایه و همچنین در رایحه، محصولات مراقبت از مو، رنگ مو، مجموعه های موج، محصولات اصلاح، کرم های ضد آفتاب، مراقبت از پوست و تمیز کردن پوست استفاده می شود. محصولات ترکیبات مرتبط، دی اتانول امین یا DEA اغلب در فرمولاسیون های مراقبت از پوست یافت می شود و از TEA نیز استفاده می کند.  

11906213_1623317061275885_180287967_n

تعدادی از کاربردهای تری اتانول آمین:

مواد شیمیایی کشاورزی (غیر آفت کش)

عوامل ضد چسبندگی

مهار کننده های خوردگی و عوامل ضد پوسته پوسته شدن

رنگ ها

روان کننده ها و افزودنی های روان کننده

حلالها (که بخشی از ترکیب محصول یا مخلوط می شوند)

محصولات ضد انجماد

پارچه، نساجی و محصولات چرمی که در جای دیگر پوشش داده نمی شود

صندلی های فوم و محصولات ملافه

محصولات فلزی که در جای دیگر پوشش داده نمی شوند

محصولات کاغذی

محصولات مراقبت شخصی

دیگر محصولات : نیتریت آمونیوم

فروش تری اتانول آمین

تری اتانول آمین به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تری اتانول آمین مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *