تگزاپن

فرمول شیمیایی تگزاپن: NaC12 H25 SO 4

اسامی مترادف: تگزاپون.سدیم دود کانو سولفات.سدیم لوریل سولفات.سدیم دودسیل سولفات

شکل ظاهری تگزاپن: تگزاپن یک ماده خمیری شکل و رنگ آن سفید مایل به زرد است و بوی ملایمی دارد.

تگزاپن به دونوع صدفی ۳۰ درصد و ساده ۷۰ درصد موجود است.

تگزاپن به راحتی در آب حل می شود. همچنین از پایداری خوبی در برابر آب های سخت برخوردار است.

کفی که از تگزاپن به وجود می آید سبک بوده و شکل ظاهری مطلوبی دارد. هم چنین تگزاپن در آب های نسبتا سخت و حاوی املاح کف می کند. از تگزاپن صدفی برای تولید شامپوهای غیر شفاف و هم چنین برای مایع دستشویی های صدفی استفاده می شود. تگزاپن با درصد خلوص ۷۰ درصد و به شکل خمیر بسیار ویسکوز می باشد. تگزاپن را در بازار به نام SLES می شناسند.

 تگزاپن ۷۰٪ توسط اتوکسیله از الکل دودسیل ایجاد می شود. اتوکسیلات حاصل به نیمه استر اسید سولفوریک تبدیل شده و با تبدیل شدن به سدیم خنثی می شود.

سدیم لوریل اتر سولفات خاصیت کف زایی بسیار  خوبی دارد. این موضوع در حالی اتفاق می افتد که کف آن سبک و حالت کرمی ندارد و در مجاورت چربی ها زود از بین خواهد رفت و به راحتی در آب های سخت و معمولی با کف زیاد حل می شود و با سایر افزودنی های سازگار می باشد. این ماده موجب تحریک کنندگی پوست می شود و به ساختمان دو لایه چربی در پوست آسیب می رساند، بنابراین تبخیر نامحسوس پوست را زیاد کرده و سبب خشکی آن می شود. نتیجه این است که در صورت همراهی تگزاپن با سایر مواد فعال سطحی آنیونی، آمفوتریک و غیر یونی کیفیت و میزان شویندگی  و کف کنندگی در سطح مطلوبی فراهم می شود.

تگزاپن در شرایط معمولی تا یک سال قابل نگهداری است و توصیه می شود از یخ زدگی محافظت شود.

کاربرد تگزاپن

ترکیبی امولسیون کننده، پف کننده، تسریع کننده انحلال و کف کننده است. این ماده در صنایع شوینده، آرایشی و بهداشتی  کاربرد دارد. تگزاپن در شوینده ها، مایع ظرفشویی و پاک کننده ها ی صنعتی و همچنین در بیش از ۹۰ درصد مواد بهداشتی و پاک کننده بدن نظیر کرم و لوسیون، صابون، خمیر دندان، شامپو، مایع کف کننده و پاک کننده و جز مواد اولیه آرایشی، بهداشتی است.

تگزاپن معمولی مشهور به N70  است. این نوع از تگزاپن هنگام مخلوط شدن با آب به سختی حل می شود و در ابتدای مخلوط شدن ویسکوزیته ی آن بسیار بالا می رود.

آنالیز تگزاپن ۷۰%

pH حداقل (۱٪ محلول آبی): ۸٫۵ – ۱۰٫۵

سولفات سدیم٪: ۱٫۵ حداکثر

کلرید سدیم٪: ۰٫۵ حداکثر

ماده یون سولفات٪: ۲٫۰ حداکثر

رطوبت٪ ۳٫۰ حداکثر

فروش تگزاپن

تگزاپن در بشکه های ۱۵۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تگزاپن  مورد نیاز صنایع بهداشتی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیگر محصولات : توئین ۸۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *