رنگ کارموزین

کار

رنگ کارموزین یک رنگ غذای مصنوعی است که برای تولید محصولات غذایی قرمز رنگ استفاده می شود. این رنگ از نمک دی سدیم ساخته شده است و به طور گسترده ای در انگلستان استفاده می شود.

رنگ کارموزین یک رنگ غذای مصنوعی است که برای تولید محصولات غذایی قرمز رنگ استفاده می شود. این از نمک نانو ساخته شده است.این ماده در غذاهایی یافت می شود که باید پس از تخمیر با حرارت تولید شوند. رنگ غذا نیز در محصولات غذایی مانند بلانچینگ، مارسیپان، رول سوئیس، قارچ ها و نوشیدنی ها و شیرینی ها یافت می شود.

شماره  آن E 122 است.

نام های دیگر این محصول : اسید قرمز ۱۴، کروموتروپ FB، نیکل دی هیدروکسی ۳ – [(۴-سولفو-۱-نفتالنیل) آزو-۱-نفتالین سولفونات، Mordant Blue 79

رنگ کارموزین اغلب هنگامی که غذا تحت تولید با حرارت قرار می گیرد استفاده می شود.

کارموزین یکی دیگر از رنگ های مصنوعی مواد غذایی در محدوده رنگ قرمز است. این در گروه رنگ آمیزی آزو است.

تنها با سنتز شیمیایی به عنوان یک نمک دئودولیوم تولید می شود.

کارموزین یک رنگ آزو است. سایر رنگهای آزو عبارتند از Allure Red، Sunset Yellow FCF و Tartrazine. یک رنگ آزو یک ترکیب شیمیایی است که دو گروه هیدروکربن توسط دو اتم نیتروژن پیوند دارند. حرف azo از واژه فرانسوی برای نیتروژن، azote گرفته شده است.

رنگ های آزو تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد از تمام رنگ های مورد استفاده در صنایع غذایی و صنایع نساجی را تشکیل می دهند. دلیل آن بسیار رایج است که رنگ های آزوئید برای تولید محصولات ارزان و پایدار تر از رنگ های غذایی طبیعی هستند.

در ایالات متحده، این رنگ در سال ۱۹۳۹ به عنوان D & C Red No. 10 برای استفاده در داروها و لوازم آرایشی استفاده شده است.

رنگ کارموزین در محصولات نوشابه، مارسیپان، ترشی و ژله یافت می شود. به نظر می رسد کریستال های مایل به قرمز  یا یک پودر قهوه ای مایل به قرمز است . این رنگ مخصوص مواد غذایی نیز در محصولات غذایی زیر یافت می شود: 

شیرینی رول

 مربا 

حبوبات

شیرینی

سس 

ماست طعم دار

سوپ

بسته ژله

پودرهای سوخاری

چیز کیک

محصولات پخته شده

چاشنی قطره

آب نبات

نوشیدنی ها

بستنی

کریستال های ژله

دهان شویه

ایمنی

این رنگ در سازمان بین المللی کدکس(codex) بررسی نشده، ولی از لحظ جهش زایی ژنتیکی و درجه سرطان زایی ۴-۰ میلی گرم بر کیلوگرم طی سال ۱۹۸۳ توسط (WHO) یا سازمان بهداشت جهانی مورد بررسی قرار گرفته است. این ماده در ایجاد بیش فعالی در کودکان  کارشناسی نشده است.

دیگر محصولات : روغن سیاه دانه

فروش رنگ کارموزین

رنگ کامورزین در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *