روغن بذر هویج

روغن ضروری بذر هویج در درجه اول برای کاربردهای درمانی آن در مراقبت از پوست استفاده می شود

روغن بذر هویج نوعی روغن اساسی است که از طریق تقطیر بخار بذر گیاه هویج استخراج می شود.

این گیاه گلدار، که به دلیل شکوفه های سفید و ریشه های معطر هویج مشهور اس ، همچنین هویج وحشی و توری ملکه آن نامیده می شود.

روغن بذر هویج گاهی با روغن هویج اشتباه گرفته می شو ، که از مخلوطی از ریشه هویج خرد شده غوطه ور در روغن حامل مانند روغن زیتون یا نارگیل تهیه می شود. با این حال روغن هویج یک روغن اساسی نیست.

مانند سایر روغنهای اساسی، روغن بذر هویج برای استفاده خوراکی مناسب نیست. در این روش با روغن هویج که اغلب برای پخت و پز استفاده می شود ، متفاوت است.

روغن بذر هویج یک روغن ضروری استخراج شده از بذر گیاه  هویج است که در درجه اول برای آروماتراپی استفاده می شود. این گیاه دارای رایحه ای گرم و خاکی است و اعتقاد بر این است که انواع مزایای سلامتی را از جمله کاهش استرس و اضطراب به همراه دارد. هنگامی که به روغن حامل یا امولسیون کرم اضافه شده، روغن بذر هویج دارای خواص ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که ممکن است سلامت پوست را بهبود بخشد و حتی از پیری جلوگیری کند.

تاکید می شود روغن دانه هویج را نباید با روغن هویج که از ریشه هویج خرد شده تهیه شده اشتباه گرفته و برای مقاصد آشپزی استفاده شود. به عنوان یک روغن اساسی، روغن بذر هویج فقط برای استفاده خارجی در نظر گرفته شده است.

 

ویژگی ها و کاربردهای روغن بذر هویج

روغن بذر هویج  در درجه اول به عنوان رایحه ای در مواد شوینده، صابون ها، کرم ها ، لوسیون ها و عطرها (که حاوی ۰٫۴٪ ، بیشترین غلظت آن) است و به عنوان طعم دهنده در بسیاری از محصولات غذایی (به عنوان مثال ، لیکور ، نوشیدنی های غیر الکلی ، منجمد) استفاده میشود . دسرهای لبنی ، آب نبات ، کالاهای پخته شده ، ژلاتین ، پودینگ، فرآورده های گوشتی، چاشنی ها، شیرینی ها، سوپ ها) که این مصرف معمولاً در غلظت های زیر ۰٫۰۰۳ اتفاق می افتد.

روغن ریشه در ترکیبات ضد آفتاب به عنوان یک رنگ غذایی زرد (به دلیل داشتن کاروتن زیاد) و به عنوان منبع خوبی از بتاکاروتن و ویتامین A استفاده می شود.  روغن بذر هویج از آلفا پینن (حداکثر ۱۳٪) ، بتا پینن ، کاروتول (حداکثر ۱۸٪) ، داولول ، لیمونن ، بتا بیسابولن ، بتا-الیمن ، سیس بتا-ترنجوتن ، گاما-دکالاکتون تشکیل شده است. بتا فارنسن، گرانیول، گرانیل استات (حداکثر ۱۰٪) ، کاریوفیلن، کاروفیلن اکسید، متیل یوژنول، nerolidol، اوژنول، ترانس آسارون ، وانیلین ، آسارون ، آلفا ترپینول ، ترپینن-۴-ol ، گاما-دکانولون کومارین ، بتا-سلینن ، اسید پالمیتیک و اسید بوتیریک از دیگر ترکیبات آن هستند.

ترکیب روغن به عنوان گونه های خاص در نظر گرفته می شود. جاسیکا-میسیاک ۲۰۰۴ ، خان ۲۰۰۹ ، رکبنی ۲۰۱۳ ریشه هویج خوراکی دارای ترکیب شیمیایی ۸۶٪ آب ، ۰٫۹٪ پروتئین ، ۰٫۱٪ چربی ، ۱۰٫۷٪ کربوهیدرات ، ۱٫۲٪ فیبر ، عناصر کمیاب و ویتامین A (2،۰۰۰ تا ۴،۳۰۰ واحد بین المللی در ۱۰۰ گرم) است. ریشه یک روغن ضروری به دست می دهد که عمده ترین ترکیبات آن ژرنیل استات ، آلفا پینن ، ژرانیول ، میرسن ، بیسابولول ، سابینن و لیمونن است.

 

روغن بذرهویج روغن مخصوص مراقبت از پوست است

 

وقتی روغن دانه هویج را با روغن حامل مخلوط کنید ، می توانید آن را روی پوست خود بمالید. چندین آزمایش آزمایشگاهی و شواهد حاکی از آن است که روغن بذر هویج دارای خواص زیادی است که هنگام استفاده از این روش ممکن است مفید باشد.

یک منبع تحقیق معتبر اخیر نشان داد که روغن بذر هویج در مبارزه با چندین سویه باکتری مؤثر است.

تحقیقات نشان می دهد که کاروتول، یکی دیگر از ترکیبات شیمیایی موجود در روغن بذر هویج ، فعالیت قارچ هایی را که بر رشد گیاه تأثیر می گذارد ، کاهش می دهد.

یکی دیگر از منابع مورد مطالعه نشان می دهد که روغن بذر هویج تا حدودی در برابر مخمرها مانند Candida albicans و Aspergillus اثر دارد.

یک منبع مورد آزمایش از حیوانات که روی موش ها انجام شده است نشان می دهد که روغن دانه هویج یک آنتی اکسیدان مؤثر است. همین مطالعه نشان داد روغن دانه هویج همچنین ممکن است مزایایی در برابر آسیب کبد داشته باشد.

یک منبع معتبر مطالعه ای که خواص آنتی اکسیدانی روغن بذر هویج را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد، نشان می دهد که ممکن است در مواد آرایشی به عنوان جوان کننده در مقابله با پیر شدن پوست مفید باشد.

دیگر محصولات : کارباپول

فروش روغن بذر هویج

روغن بذر هویج به صورت گالن های ۲۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، روغن بذر هویج و سایر مواد مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *