روغن درخت چای

Tea-Tree-1

روغن درخت چای چیست؟

 روغن درخت چای از برگ های درخت چای مشتق شده است. درخت چای توسط ملوانان قرن هجدهم نامگذاری شده است چای ساخته شده که از برگ های درختی که در سواحل جنوب شرقی استرالیا پرورش می دهد مثل چاشنی گندم است. درخت چای را با گیاه معمول مشترک چای که برای چای سیاه و سبز استفاده می شود اشتباه نگیرید.

روغن درخت چای از گیاه Melaleuca alternifolia جدا شده و در استرالیا یافت می شود.

مشخصات روغن درخت چای : اسانس خالص

مواد اولیه: برگهای درخت چای

پمحتوای اصلی: terpineol-4 

رنگ: بدون رنگ یا زرد روشن

روغن درخت چای، همچنین به عنوان روغن ماله چرب شناخته می شود، یک روغن اساسی است که از بخار شدن برگ های درخت چای استرالیا بدست می آید.طبق گفته دانشگاه سیدنی، اولین استفاده ی ثبت شده از درخت چای که برای اهداف دارویی مورد استفاده قرار گرفت، در سال ۱۷۷۰ بود، زمانی که نیروی دریایی جیمز کوک از برگ ها برای درمان مسواک زدن در میان ملوانانش استفاده کرد. در دهه ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰، روغن چای به طور گسترده به عنوان درمان ضد انعقاد شناخته شد.

تاریخچه روغن درخت چای

در سال ۱۷۷۰ میلادی، کاپیتان جیمز کوک (کشتی H.M.S. Endeavor کشتی انگلیسی) در Botany Bay استرالیا فرود آمد – در نزدیکی جایی که سیدنی اکنون است. از آنجا، او از طریق مناطق ساحلی نیو سات ولز به شمال سفر کرد. در طی این سفر، او و خدمه اش، متوجه گیاهان عظیم درختان ضخیم با برگ های چسبنده و معطر  شدند. بومیان محلی به او درباره توانایی های درمانی این درختان اشاره کردند. برگ این درخت چای برای سال ها توسط این افراد برای درمان  زخم ها مورد استفاده قرار گرفته است.  اثرات درخت چای به عنوان یک دارو در میان کسانی که در قرن نوزدهم در استرالیا مستقر بودند، گسترش یافت. در نهایت جامعه علمی متوجه شد که چیزی برای این ادعاها وجود دارد و بنابراین شروع به تحقیق در مورد اثرات این گیاه، به خصوص خواص ضد میکروبی روغن. ساکنان  استرالیا می دانند که ۱۵۰ سال است که Melaleuca alternifolia (چای درخت) به عنوان کاپیتان کوک نامیده می شود، به عنوان درمان دارویی برای کاهش، سوختگی، نیش، و بسیاری از بیماری های پوست استفاده می شود. 
در سال ۱۹۲۳ دکتر A.R. پنفولد، مربی و شیمیدان در موزه ملی فناوری و علوم کاربردی در سیدنی، استرالیا، مطالعه برگ های درخت چای را انجام داد. دکتر پنفولد روغنهای در خخت چای  را ۱۳ برابر قویتر از باکتری های ضد عفونی کننده نسبت به اسید کاربولیک کشف کرده است که در اوایل دهه ۱۹۰۰ به عنوان استاندارد جهانی شناخته شد. دکتر Penfold اشاره کرد “درخت چای”  در ناحیه ساحل شمالی نیو ساوت ولز بسیار فراوان است. این روغن با موفقیت به عنوان یک ضد عفونی کننده غیر سمی استفاده می شود. در طی جنگ جهانی دوم، شیوع قارچ پای باعث بستری شدن صدها سرباز استرالیایی  شد. هیچ یک از مدافعین، لوسیون ها و داروهای “مدرن” برای جلوگیری از این قارچ کار نمی کنند. یک روز یک متخصص که  از استرالیا بود، در مورد درخت چای به یاد می آورد . پزشکان پا را با روغن  عجیب و غریب پوشانده و قارچ در چند روز از بین رفت! 

tea-tree-oil-500x500

ویژگی ها و کاربردهای روغن درخت چای

 روغن درخت چای به عنوان ضد باکتری شناخته می شود. روغن درخت چای معمولا برای درمان آکنه، شپش، قارچ ناخن و نیش حشرات استفاده می شود. روغن چای در دسترس است به عنوان یک روغن و در بسیاری از محصولات  پوست، از جمله صابون و لوسیون مورد استفاده قرار میگیرد. با این حال، روغن درخت چای نباید به صورت خوراکی مصرف شود. در صورت بلعیده شدن، می تواند علائم جدی ایجاد کند.

روغن دارای خواص ضد باکتری، ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد قارچی است.یک فرد می تواند با استفاده از روغن چای درختی، آکنه، پای ورزش، درماتیت تماس یا شپش را درمان کند.

روغن درخت چای حاوی تعدادی از ترکیبات فعال کننده بهبودی، از جمله لیمونن، لینالول، سینول، ترپینن-۴-اول است.به طور خاص ثبت شده است برای از بین بردن میکروب ها و قارچ ها،  روغن درخت چای یک ضد باکتری قوی و ضد قارچ است.

 روغن های چای سنتی و جدید اخیرا استفاده می شود و مزایای آن عبارتند از: آکنه را از بین می برد ،  زخم ها را بهبود میبخشد و ریزش ها را کم میکند ، سوزش و زخم عفونت های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس را درمان می کند ،درمان قارچ ناخن و  از بین برنده ی شوره سر نیز هست .

دیگر محصولات : روغن زیتون

فروش روغن درخت چای

روغن درخت چای به صورت گالن های  ۲۰ لیتری آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول روغن درخت چای مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *