روغن زیتون

cqf9rrycbbw0rmgbpaofmtumcym8ghs9kek8yl5ycrumihxyisxky4mit0deeakb-

روغن زیتون چیست؟

روغن زیتون یک چربی است که از میوه Olea europaea (درخت زیتون)، یک نوع درخت قدمت دار در منطقه مدیترانه به دست می آید. دانه ی زیتون برای تولید این روغن فشرده می شود.

این روغن در لوازم آرایشی، دارو، پخت و پز و صابون و همچنین به عنوان سوخت برای لامپ های سنتی استفاده می شود. روغن زیتون در ابتدا از منطقه ی دریای مدیترانه بود، اما امروزه در سراسر جهان استفاده می شود. در رژیم غذایی، زیتون ها می توانند به طور کامل خورده شوند یا خرد شده و به پیتزا و سایر مواد غذایی اضافه می شوند. روغن زیتون را می توان  برای نان، برای سرخ کردن، و یا به عنوان یک سس سالاد استفاده کرد. بعضی از مردم حتی برای اهداف دارویی استفاده می کنند.

زیتون یکی از سه گیاه مواد غذایی اصلی در غذاهای مدیترانه است. دو گیاه گندم و انگور هستند. درختان زیتون از هزاره هشتم پیش از میلاد در سراسر مدیترانه رشد کرده است.

جالب است بدانید ترکیب روغن زیتون با رقم، ارتفاع، زمان برداشت و فرایند استخراج متفاوت است. این روغنشامل اسید اولئیک (تا ۸۳٪)، با مقادیر کمتری از اسیدهای چرب دیگر از جمله اسید لینولئیک (تا ۲۱٪) و اسید پالمیتیک (تا ۲۰٪) تشکیل شده است. روغن زیتون فوق العاده فوق العاده مورد نیاز است که هیچ اسیدیته ای بیش از ۰٫۸٪ نداشته باشد و به عنوان ویژگی های طعم مطلوب درنظر گرفته شود.

152bfb004c7383cb9da115874224bdfa

کاربردها و ویژگی های روغن زیتون

روغن زیتون دارای خواص ضدباکتریایی است

روغن زیتون دارای بوی قوی “غذا” است، اما دارای خواص دارویی خوب آرامش بخش است و برای شفافیت و درمان پوست، به ویژه هنگامی که خشک است.

روغن زیتون یک روغن مهم پخت و پز در کشورهای مدیترانه ای است و یکی از سه غذای اساسی غذاهای مدیترانه ای است که دو نوع دیگر آن ها گندم (مانند ماکارونی و نان) و انگور که به عنوان یک دسر استفاده می شود میوه و شراب. روغن زیتون  به عنوان یک سس سالاد و به عنوان یک عنصر در سس سالاد استفاده می شود. همچنین با غذاهایی که طبع سردی دارند مصرف میشود.  هنگامی که روغن زیتون فوق العاده با حرارت بالای ۲۱۰-۲۱۶ درجه سانتیگراد (۴۱۰-۴۲۱ درجه فارنهایت) گرم می شود، بسته به مقدار اسید چرب آزاد آن، ذرات غیر رف  شده در روغن سوخته می شوند.روغن زیتون تصفیه شده برای سرخ کردن عمیق به دلیل نقطه دود بالاتر و طعم ملایم مناسب است.  روغن فوق العاده روغن زیتون یک نقطه دود در حدود ۱۶۵-۱۹۰ درجه سانتی گراد (۳۲۵-۳۷۵ درجه فارنهایت) است در حالی که روغن تصفیه شده روغن زیتون دارای نقطه دود تا ۲۴۰ درجه سانتیگراد (۴۶۵ درجه فارنهایت) است. 

دیگر محصولات : تری اتانول آمین

فروش روغن زیتون

روغن زیتون به صورت گالن های  ۲۰ لیتری آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول روغن زیتون مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *