سالیسیلیک اسید

Kwas_salicylowy

اسید سالیسیلیک (از سالمونیک لاتین، درخت وف) یک لیپوفیل مونوهیدروکسی بنزوئیک اسید، یک نوع اسید فنولیک و بتا هیدروکسی اسید (BHA) است. این ماده دارای فرمول C7H6O3 است. این اسید آلی بلوری بی رنگی به طور گسترده ای در سنتز آلی استفاده می شود و به عنوان هورمون گیاهی عمل می کند. این از متابولیسم سلیسین مشتق شده است.

اسید سالیسیلیک به عنوان هورمون گیاهی عمل می کند.  علاوه بر خدمت به عنوان یک متابولیت مهم فعال آسپیرین (استیل اسلیسلیک اسید)، که بخشی از آن به عنوان یک داروی پیش  سالیسیلیک اسید عمل می کند، احتمالا برای استفاده از آن به عنوان یک عنصر کلیدی در محصولات موضعی ضد آکنه شناخته شده است. نمک و استرهای اسید سالیسیلیک به عنوان سالیسیلات شناخته می شوند.

اسید سالیسیلیک، ترکیبی است که از پوست برگ و برگ های سبز زمستانه به دست می آید.

تاریخچه ی اسید سالیسیلیک

 در سال ۲۰۱۴، باستان شناسان علامت های سالیسیلیک اسید را در بخش های سفالگری قرن هفتم در شرق کلرادو پیدا کردند.  پیشاپیش ادوارد استون، قائم مقام ، انگلستان در سال ۱۷۶۳ خاطر نشان کرد که اسید سالیسیلیک در کاهش تب اثر می گذارد.سالیسیلیک اسید توسط یک متخصص شیمیایی آلمانی یوهان آندراز بوخنر در سال ۱۸۲۸ شناسایی شد. اطلاعات بیشتر این ماده در سال ۱۸۲۹ توسط هنری لروکس، یک داروساز فرانسوی به دست آمد.اسید سالیسیلیک در سال ۱۸۳۹ توسط محققان آلمانی از مادوسویید گیاه (Filipendula ulmaria، که قبلا به عنوان Spiraea ulmaria طبقه بندی شده بود) جدا شد.

کاربردهای اسید سالیسیلیک

اسید سالیسیلیک به عنوان نگهدارنده مواد غذایی، ضد باکتری و ضد عفونی کننده استفاده می شود. به همین ترتیب، برای درمان زگیل، پسوریازیس، آکنه، کرم سلولی، شوره سرو… مورد استفاده قرار می گیرد. 

اسید سالیسیلیک به عنوان یک داروی به طور معمول برای کمک به حذف لایه بیرونی پوست استفاده می شود

اسید سالیسیلیک یکی از اصلیترین مواد اولیه برای ساخت استیل اسلسیلیک اسید (آسپرین) در سال ۱۸۹۷ بود

با توجه به ویژگی های خیره کننده آن، این ماده عالی برای هر کسی که نیاز به لایه برداری خوب و سازگار دارد، عالی است. 

اسید سالیسیلیک و بنزوئیل پراکسید یکی از شناخته شده ترین ترکیبات ضد آکنه می باشند. هر دو به طور گسترده در دسترس بیش از ضد (OTC)، آنها کمک به پاک کردن آکنه میکنند.

اما در مقادیر کم به عنوان یک ماده نگهدارنده و ضد عفونی کننده در خمیر دندان استفاده می شود

فروش کاپریلیک اسید

اسید سالیسیلیک در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیگر محصولات : کاپریلیک اسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *