سدیم گلوکونات

sodium-gluconate-500x500

گلوکونات سدیم، نمک سدیم اسید گلوکونیک با خواص شیمیایی است. کلا سدیم گلوکونات و فرمول های پایدار را با یون های مختلف تشکیل می دهد و مانع از جذب آنها به واکنش های شیمیایی می شود. فارماکولوژی از NCIt گلوکونات سدیم یک نمک سدیم ارگانیک است که D-گلوکونات به عنوان ضد آن دارد. گلوکونات سدیم یک ترکیب با فرمول NaC6H11O7 است و  شماره E آن E576 است.

گلوکونات سدیم، نمک سدیم اسید گلوکونیک است که از طریق تخمیر گلوکز تولید می شود. این ماده دارای شکل ظاهری سفید تا قهوهای مایل به زرد است، دانه ای به صورت  پودر کریستالی ، بسیار محلول در آب است. غلظت غیر خورنده، غیر سمی و به راحتی قابل تجزیه (۹۸٪ بعد از ۲ روز)، گلوکونات سدیم بیشتر و بیشتر به عنوان عامل کلاته شناخته می شود.

این ماده غیر خورنده، غیر سمی، زیست تخریب پذیر و قابل تجدید است.

کاربردهای سدیم گلوکونات

گلوکونات سدیم بعنوان یک تثبیت کننده، جداساز و ضخیم کننده در هنگام استفاده به عنوان افزودنی مواد غذایی (E576) عمل می کند. CODEX برای استفاده در محصولات لبنی، میوه های فرآوری شده، سبزیجات، گیاهان و ادویه جات ترشی جات، غلات، گوشت فرآوری شده، ماهی های نگهداری شده و غیره تایید شده است.گلوکونات سدیم به عنوان یک عامل کلات برای تشکیل ترکیبات با یون های فلزی که می تواند بر پایداری و ظاهر محصولات آرایشی تأثیر بگذارد، مورد استفاده قرار می گیرد. . گلوکونات ها نیز در محصولات مراقبت از دهان و دندان مانند خمیر دندان استفاده می شود که از آن برای استخراج کلسیم استفاده می شود و به جلوگیری از گینویویت کمک می کند.گلوکونات سدیم معمولا در بسیاری از پاک کننده های خانگی و صنعتی یافت می شود.  در پاک کننده های قلیایی مانند مواد شوینده ماشین ظرفشویی و مواد پاک کننده آن از یون های آب سخت (منیزیم و کلسیم) جلوگیری می کند و باعث می شود تا تمیز کننده به حداکثر توانایی خود برسد.گلوکونات سدیم به عنوان یک وسیله پاک کننده خاک برای مواد شوینده استفاده می شود زیرا باعث شکستن کلسیم می شود که خاک را به پارچه می کشد و مانع بازگشت دوباره خاک به پارچه می شود. گلوکونات سدیم برای محافظت از فلزات مانند فولاد ضد زنگ کمک می کند تا زمانی که از پاک کننده های قوی با مواد سوزان استفاده می شود. 

گلوکونات سدیم به عنوان نگهدارنده طبیعی استفاده می شود. این باعث جلوگیری از رشد میکروب در محصولات ما می شود که آنها را برای مصرف کنندگان خود ایمن نگه دارد.

فروش سدیم گلوکونات

اسید سالیسیلیک در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : اسید سالیسیلیک 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *