سود پرک

سود پرک چیست؟

در دمای اتاق، هیدروکسید سدیم یا سود پرک یک جامد بی بو بلورین سفید است که رطوبت را از هوا جذب می کند. این یک ماده مصنوعی است. هنگامی که در آب حل می شود یا با اسید خنثی می شود مقدار قابل توجهی از گرما آزاد می شود که ممکن است برای احتراق مواد قابل احتراق کافی باشد، این محصول بسیار خورنده است.

کاربرد سود پرک در تمیز کردن و مواد ضد عفونی کننده

هیدروکسید سدیم برای تولید صابون و انواع مواد شوینده مورد استفاده در خانه ها و برنامه های کاربردی تجاری استفاده می شود. سفید کننده کلر با ترکیب کلر و هیدروکسید سدیم تولید می شود. تمیزکننده های تخلیه حاوی هیدروکسید سدیم تبدیل چربی ها و گریس می شوند که می توانند لوله ها را به صابون آغشته کنند، که در آب حل می شود.

سود پرک در داروها و پزشکی

هیدروکسید سدیم برای کمک به تولید انواع داروها و محصولات دارویی از داروهای رایج مانند آسپیرین، ضد انعقادی استفاده می شود که می تواند به جلوگیری از لخته شدن خون کمک کند.

هیدروکسید سدیم در انرژی

در بخش انرژی، هیدروکسید سدیم در تولید سلول های سوخت استفاده می شود. سلولهای سوخت مانند باتری برای کارآیی و کارآمد بودن برق برای طیف وسیعی از کاربردها، از جمله حمل و نقل، کار می کنند. دست زدن به مواد؛ و برنامه های قدرتمند پشتیبان، قابل حمل و اضطراری. رزین های اپوکسی، تولید شده با هیدروکسید سدیم، در توربین های باد استفاده می شود.

هیدروکسید سدیم در تولید مواد غذایی

هیدروکسید سدیم در بسیاری از برنامه های کاربردی برای پردازش مواد غذایی مانند غذاهای پخت و پز مانند زیتون استفاده می شود و یا به سبزیجات باواریایی قهوه ای کمک می کند و به آنها می دهد. هیدروکسید سدیم برای حذف پوست از گوجه فرنگی ها، سیب زمینی و دیگر میوه ها و سبزیجات برای کنسرو کردن استفاده می شود و همچنین به عنوان یک ماده نگهدارنده مواد غذایی، که به جلوگیری از رشد قالب و باکتری در غذا کمک می کند.

سود پرک در محصولات چوب و کاغذ

در بسیاری از فرآیندهای کاغذ سازی، چوب با یک محلول حاوی سولفید سدیم و هیدروکسید سدیم درمان می شود. این کمک می کند تا بسیاری از مواد ناخواسته را در چوب حل کند، و سلولز نسبتا خالص را تشکیل می دهد که پایه کاغذ را تشکیل می دهد. در فرایند بازیافت کاغذ، هیدروکسید سدیم برای جدا کردن جوهر از الیاف کاغذ استفاده می شود که اجازه می دهد الیاف کاغذ دوباره استفاده شود.

سود پرک در سایر صنایع تولید صنعتی

هیدروکسید سدیم در بسیاری از فرایندهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. این مورد برای ساخت روان، اسپندکس، مواد منفجره، رزین اپوکسی، رنگ، شیشه و سرامیک استفاده می شود. همچنین در صنایع نساجی برای تولید رنگ، پردازش پارچه پنبه و در شستشو و سفید کردن، و همچنین در تمیز کردن و پردازش فلز، پوشش اکسید، آبکاری و استخراج الکترولیتی استفاده می شود.

فروش سود پرک

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سود پرک مورد نیاز صنایع بهداشتی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *