سوربیتول پودری

سوربیتول یک الکل چند وجهی است که شیرینی آن تقریبا نصف شیرینی ساکارز است.  در واقع دارای یک سوم کالری کمتر و ۶۰٪ فعالیت شیرین کننده ساکارز است و به عنوان جایگزینی قند در دیابت استفاده می شود.

سوربیتول به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد. همچنین از گلوکز به صورت مصنوعی تولید می شود. سوربیتول یک الکل قند موجود در میوه ها و گیاهان است که شکل ظاهری آن  پودر سفید رنگ با طعم شیرین است.

مکانیسم آن به این صورت است که هنگامی که توسط بدن انسان جذب می شود، به آرامی گسترش می یابد و سپس به فروکتوز اکسید می شود، و در متابولیسم فروکتوز شرکت می کند. این قند ، خون و قند خون را تحت تاثیر قرار نمی دهد. از این رو می توان آن را به عنوان شیرین کننده برای بیماران دیابتی استفاده کرد.

این ماده شیرین تر از سقز است و نمی تواند توسط بعضی از باکتری ها جذب شود. همچنین ویژگی های خوبی دارد که حفظ رطوبت و مقاومت اسیدی از جمله ی آن ها هستند.

کاربردهای سوربیتول پودری :

  1. سوربیتول هیدروسکوپیک است بنابراین اضافه کردن سوربیتول باعث جلوگیری از خشک شدن مواد غذایی و تازه و نرم نگه داشتن غذا می شود. استفاده از آن در نان و کیک، اثری قابل اثبات دارد و اثبات شده است.
  2. سوربیتول شیرین تر از ساکارزاست و توسط برخی از باکتری استفاده نمی شود، برای تولید شیرینی از مواد تشکیل دهنده خوب است، از مواد اولیه مهم برای آب نبات بدون قند هست.
  3. در شیر تغلیظ شده با اضافه کردن سوربیتول به منظور افزایش عمر مفید از فاسد شدن آن جلوگیری می کند، می تواند رنگ و طعم گوشت ماهی را بهبود بخشد و این خصوصیات را در دراز مدث ثابت نگه دارد. در ترشی میوه نیز اثر مشابهی دارد.
  4. متابولیسم سوربیتول ناشی از افزایش قند خون نیست، بنابراین افراد مبتلا به دیابت می توانند به عنوان شیرین کننده و مواد مغذی مورد استفاده قرار دهند.

سوربیتول به‌ عنوان‌ ملين‌ هيپراسموتيك‌ در مدت کوتاهی باعث بهبود و درمان بیماری اسهال می شود. از این ماده در داروهایی همراه با سدیم پلی استیرن سولفونات برای درمان یبوست استفاده می شود .

جالب توجه است که بدانید سوربیتول بخاطر خاصیت پایدار کننده و مرطوب کننده ای که دارد در محصولات آرایشی و بهداشتی و دارویی مانند خمیردندان استفاده می شود.

فروش سوربیتول پودری

سوربیتول پودری در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سوربیتول پودری مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.

دیگر محصولات : صمغ عربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *