سیلیکا ژل

Blue_silica_gel

سیلیکا ژل چیست؟

ژل سیلیکا یک فرم بی شکل از دی اکسید سیلیکون است که به صورت مصنوعی به صورت سخت تولید می شود گرانول نامنظم (داشتن ظاهر کریستال) یا دانه های نامنظم سخت از خصوصیات ظاهری آن هست.

ژل سیلیکا سفید با بلورهای آمورف و اندازه دانه ۳-۶ میلیمتر هست. ژل سیلیکا دی اکسید سیلیسیم معدنی طبیعی است که خالص شده و به صورت دانه ای پردازش شده است و همچنین غیر خورنده و شیمیایی بی ضرر است. این یک جاذب بسیار فعال است که بی مزه، بی بو، غیر سمی، غیر خورنده و در دسته ی مواد شیمیایی غیر فعال قرار دارد. در طول جذب، هیچ واکنش شیمیایی در ژل سیلیکا وجود ندارد و هیچگونه تولیدی صورت نمیگیرد. ژل سیلیکا غیر اشباع است و شکل و اندازه آن هرگز تغییر نمی کند. ژل سیلیکا برای جذب رطوبت در تاسیسات صنعتی، لوکوموتیو های راه آهن، تاسیسات تصفیه هوا، سیستم های هوای فشرده و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

بارگیری (10)

تاریخچه و کاربردهای سیلیکا ژل

سیلیکا ژل در اوایل دهه ۱۶۴۰ به عنوان یک ماده ی شیمیایی طبیعی وجود داشت. این ماده در جنگ جهانی اول برای جذب بخارات و گازها در کانال های ماسک های محافظ مورد استفاده قرار گرفت. مسیر ساخت مصنوعی برای تولید سیلیکاژل توسط استاد شیمی، والتر ا. پاتریک در دانشگاه جان هاپکینز در سال ۱۹۱۸، ثبت اختراع شد. در جنگ جهانی دوم، ژل سیلیکا در تلاش جنگ برای حفظ خشکی پنی سیلین، محافظت از تجهیزات نظامی از آسیب رطوبت، به عنوان یک کاتالیزور کراکینگ مایع برای تولید بنزین اکتان بالا و به عنوان یک پشتیبان کاتالیست برای تولید بوتادین از اتانول (مواد اولیه برای تولید لاستیک مصنوعی).مورد مصرف قرار میگرفت 

در آبجوسازی برای بهبود طعم، روشنایی، رنگ و فوم، حذف ناخالصی های غیر میکرو ارگانیسم مورد استفاده قرار میگیرد.
ژل سیلیکا اغلب در صنایع دارویی، آرایشی و مواد غذایی و آشامیدنی استفاده می شود. عملکرد اولیه ژل سیلیکا برای محافظت از محتوای بسته بندی شده در برابر رطوبت داخلی با کنترل و  یا پاک کردن سطح رطوبت در بسته است. ژل سیلیکا یک محصول ایمن است زیرا از نظر طبیعت غیر خورنده و غیر سمی است. بنابراين ژل سیلیکا تأیید دولت ایالات متحده برای استفاده در بسته بندی مواد غذایی و دارو را دریافت کرده است.

دیگر محصولات : سدیم آسکوربات

فروش سیلیکا ژل

سیلیکا ژل به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سیلیکا ژل مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *