فنوکسی اتانول

phenoxyethanol

فنوکسی اتانول با  فرمول شیمیایی C۸H۱۰O۲ نگهدارنده مورد استفاده در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی است. اگر در کمد و وسایل منزل خود نگاهی بیندازید قطعا هستند محصولاتی که شامل این ماده هستند.

از لحاظ شیمیایی، فنوکسی اتانول به عنوان یک گلیکول اتر یا به عبارت دیگر یک حلال شناخته می شود

 این ماده را به عنوان “مایع چرب و چسبنده با عطر و بوی گل رز” توصیف می کنند.

این ماده یک مایع بدون رنگ، روشن و مایع روغنی است که در معرض دمای اتاق و میزان حلالیت و میزان تبخیر آب کم است. این با واکنش فنول (EU) و اتیلن اکسید (EU) در دما و فشار بالا تولید می شود. این ماده به طور طبیعی در چای سبز  رخ می دهد.

این محصول به عنوان یک نگهدارنده در انواع مختلفی از لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله مراقبت از پوست، آرایش چشم، عطرها،  رژ لب، صابون های حمام و مواد شوینده، از جمله لوازم آرایشی و شستشو استفاده می شود. فنوکسی اتانول توسط کارشناسان در سراسر جهان مورد بررسی قرار گرفته است که نتیجه گرفته است که در مواردی که در این محصولات استفاده می شود، ایمن است.

فنوکسی اتانول یک نگهدارنده مصنوعی است که با استفاده از یک فرآیند پیچیده تولید می شود که فنول با اتیلن اکسید ترکیب می شود. فنول یک جامد کریستال سفید  اسیدی است که می تواند از منابع طبیعی یا شیمیایی به دست آید. اکسید اتیلن، هم چنین به عنوان اسید کاربولیک شناخته می شود، یک گاز یا مایع بدون رنگ است .

فنوکسی اتانول از سال های ۱۹۵۰ به عنوان نگهدارنده در محصولات آرایشی و مراقبت شخصی استفاده شده است.

کاربردها و ویژگی های فنوکسی اتانول :

بسیاری از محصولات آرایشی اصلی حاوی فنوکسی اتانول هستند. این ماده اغلب به عنوان یک ماده نگهدارنده یا تثبیت کننده مورد استفاده قرار می گیرد. فنوکسی اتانول نیز در سایر صنایع، از جمله واکسن و منسوجات استفاده می شود.

این یک گلیکول اتر است که به عنوان یک  دافع حشرات، ضد عفونی کننده، حلال و نگهدارنده استفاده می شود. فنول سیتانول یک الکل اتر با ویژگی های معطر است.  فنوکسی اتانول به عنوان یک ماده نگهدارنده موثر در داروها، لوازم آرایشی و روان کننده ها است. 

این ماده در جلوگیری از رشد قارچ ها، باکتری ها و مخمر ها بسیار موثر است. استفاده از نگهدارنده ها باعث افزایش عمر مفید و ایمنی محصولات می شود. محصولاتی که حاوی آب هستند، حساس به قالب، تغییر رنگ و یا بوهای ناخوشایند ناشی از باکتری ها و قارچ ها هستند که به طور طبیعی در محیط حضور دارند پس استفاده از این ماده باعث میشود این مشکلات پدیدار نشوند.

شما می توانید فنوکسی اتانول  را به عنوان یک عنصر در طیف گسترده ای از محصولات آرایشی و بهداشتی، از جمله:

عطر

پایه

سرخ شدن

رژ لب

صابون

ضدعفونی کننده دست

ژل اولتراسوند و غیره

فروش فنوکسی اتانول

فنوکسی اتانول در بشکه های ۲۰۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : سوربیتان مونو اولئات ( اسپن ۸۰ )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *