متیل پارابن

images

متیل پارابن یا همان نپاژن با فرمول شیمیایی CH3 (C6H4 (OH) COO) یک آلرژن شیمیایی استاندارد است. اثر فیزیولوژیکی متیل پارابن از طریق افزایش انتشار هیستامینین و ایمن سازی توسط سلول محسوب می شود. طبقه بندی شیمیایی متیل پارابن آلرژن ها است. متیل پارابن یک استر ۴-هیدروکسی بنزوات است که از ترکیب شدن رسوب گروه کربوکسی اسید ۴-هیدروکسی بنزوئیک با متانول تشکیل شده است.

متیل‌پارابن ( Methylparaben ) یا نپاژن ماده ای است دارای خواص آنتی بیوتیکی و ضد قارچی که بعنوان ماده ای برای جلوگیری از رشد میکروب ها بکار برده می شود. متیل پارابن به طور طبیعی در میوه های مختلف، به ویژه در زغال اخته، وجود دارد.

نپاژن به طور طبیعی در فرومون های حشرات و میوه بلوبری گیاهانی مثل ترتیزک نیز به طور طبیعی متیل پارابن تولید می ­کنند.

نپاژن متعلق به خانواده پارابن ها که همه به عنوان نگهدارنده ها در محصولات مراقبت از پوست عمل می کنند. این ماده هم چنین به عنوان نگعدارنده غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

در کل متیل پارابن نگهدارنده ای است در انواع مختلفی از محصولات مراقبت شخصی و مواد غذایی برای جلوگیری از رشد میکروب ها استفاده می شود.

 متیل پارابن دارای حلالیت در آب است، بنابراین خصوصیت حلالیت زدایی می تواند زمان انحلال را کاهش دهد و بنابراين زمان بارگیری را کاهش می دهد.

این ماده بطور معمول در ترکیب با سایر پارابن ها مثل پروپیل پارابن و بوتیل پارابن به منظور ایجاد خاصیت نگهدارندگی بکار برده میشود. 

کاربردها و خصوصیات متیل پارابن

متیل پارابن یک پودر سفید است که دارای بوی ضعیف بوده، هم چنین یک ماده ی غیر هیدروکسی است و به طور کلی به عنوان نگهدارنده در غذاها شناخته شده است.

متیل پارابن معمولا به عنوان قارچ کش در محیط های غذایی استفاده می شود و همچنین در تعدادی از غذاهای فرآوری شده و داروها مورد استفاده قرار می گیرند.  

متیل پارابن در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و محصولات مراقبت شخصی مانند مرطوب کننده ها، شامپو، تهویه هوا، سایه چشم، کرم های ضد آفتاب و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود

متیل پارابن در انواع مختلف محصولات آرایشی استفاده می شود که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم :

آرایشی

محصولات اصلاح

محصولات مراقبت از مو

مرطوب کننده ها

فروش متیل پارابن

متیل پارابن در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : موم بیزوکس

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *