ویتامین B5

Vitamin-B5

ویتامین B5 که اسید پانتوتنیک نیز نامیده می شود، یکی از مهم ترین ویتامین ها برای زندگی انسان است. این ویتامین برای ساخت گلبولها ضروری است و به شما کمک می کند تا مواد غذایی را که به انرژی مصرف می کنید تبدیل کنید. ویتامین B5 یکی از هشت ویتامین B است. تمام ویتامین های B به پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی هایی که به انرژی می خورند کمک می کنند. ویتامین B همچنین برای موارد زیر مورد نیاز است: پوست سالم، مو و چشم عملکرد مناسب سیستم عصبی و کبددستگاه گوارش سالم ساخت گلبول های قرمز، که اکسیژن را در سراسر بدن حمل می کنندساختن هورمون های مربوط به رابطه جنسی و استرس در غدد آدرنال منابع ویتامین B5بهترین راه برای اطمینان از اینکه ویتامین B5 به اندازه کافی مصرف می کنید، رژیم سالم و متعادل هر روزه است.

ویتامین B5 ویتامین آسان برای ترکیب رژیم غذایی مناسب است. این در بیشتر سبزیجات یافت می شود، از جمله: 

کلم بروکلی

انواع کلم

سیب زمینی سفید و شیرین

غلات کامل دانه

 قارچ

آجیل

لوبیا

نخود فرنگی

عدس

گوشت

مرغ

محصولات لبنی

تخم مرغ 

کاربردهای ویتامین B5

اسید پانتوتنیک، همچنین به نام ویتامین B5 (یک ویتامین B)، ویتامین محلول در آب است. اسید پانتوتنیک مواد مغذی ضروری است. حیوانات به پتوتنیک اسید نیاز دارند تا سنتز کوآنزیم A (CoA) را به وجود بیاورند و همچنین برای تولید و متابولیسم پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها استفاده کنند. آنیون پانوتنات نامیده می شود. اسید پانتوتنیک آمید بین اسید پانتونیک و β-آلانین است. نام آن از پنتون یونانی به دست می آید و به معنی “از همه جا” است و مقادیر کمی از اسید پانتوتنیک تقریبا در هر غذا با مقادیر زیادی در غلات کامل غلات، زرده تخم مرغ، کبد و قارچ های خشک یافت می شود. اسید پانتوتنیک توسط راجر جی ویلیامز در سال ۱۹۳۳ کشف شد. 

ویتامین B5 اغلب به محصولات مو و پوست و آرایش نیز اضافه می شود. Dexpanthenol، یک ماده شیمیایی ساخته شده از B5، در کرم ها و لوسیون های طراحی شده برای مرطوب کردن پوست استفاده می شود. در محصولات مو، B5 می تواند به اضافه حجم و شاین کمک کند. همچنین گفته شده است که بافت موهایی که از طریق ظاهر و مواد شیمیایی آسیب دیده اند، بهبود میابد. یکی از آنها دریافت که استفاده از یک ترکیب حاوی پانتنول، یک شکل از ویتامین B5، می تواند به کاهش میزان ریزش مو کمک کند. با این حال، این باعث رشد مو نخواهد شد. مواد شیمیایی B5 همچنین می تواند به پوست برای کاهش خارش و تسکین دهنده بیماری های پوستی از جمله: اگزما نیش حشرات سم  دکسپانتنول نیز برای پیشگیری و درمان واکنش های پوستی از پرتودرمانی استفاده شده است.

دیگر محصولات : زایلین

فروش ویتامین B5

ویتامین B5 در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *