کارباپول

کارباپول یک پلیمر محلول در آب است که به عنوان ماده امولسیون کننده ، تثبیت کننده ، تعلیق ، ضخیم و ژل کننده در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد

کارباپول یک پودر سفید با پلیمرهای اسید پلی آکریلیک می باشد. این یک اصلاح کننده رئولوژی بسیار کارآمد است که قادر به ایجاد ویسکوزیته بالا بوده و ژل های شفاف یا ژل های هیدروالکلی و کرم را تشکیل می دهد. کوتاه بودن خاصیت غیر قطره ای آن برای کاربردهایی مانند ژل های شفاف، ژل های هیدروکلریک و کرم ها ایده آل است. ویژگی ها و مزایا سازگار با سایر مواد مورد استفاده در ژل های یک ظاهر طراحی شده سازنده و پایدارکننده ویسکوزیته بالا وضوح و توانایی تعلیق بالایی را در ژلهای مو ایجاد می کند.

“Carbomer” یکی از نامهای عمومی است که می تواند برای توصیف پلیمرهای کارباپول (Carbopol) استفاده شود. کارباپول را می توان به عنوان یک پلیمر با وزن مولکولی بالا از اسید اکریلیک که به طور هم پیوسته با آلیل اترهای پلی الکلی تعریف شده است، تعریف کرد.

یک پلیمر پلی وینیل کربوکسی است که به عنوان تقویت کننده ویسکوزیته، ژل کننده یا عامل تعلیق مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده با اترهای پنتا اریتریتول متصل است و در درجه اول در سیستم هایی مورد استفاده قرار می گیرد که وضوح درخشان یا پاسخ ویسکوزیته ای تند به آن نیاز دارند.

کارباپول به طور کلی به عنوان یک پودر بسیار سبک و چگالی کم تهیه می شود. هنگام اضافه شدن به آب، شناور می شود و نیاز به آشفتگی شدید دارد. این می تواند باعث ایجاد گرد و غبار شود. هنگامی که به آب اضافه می شود ، کارباپول تمایل به تشکیل آگلومره هایی دارد که به راحتی پراکنده نمی شوند. برخی از پودرها دارای خاصیت جریان ضعیفی هستند و علاوه بر این پودر کنترل شده دشوار است. در حالی که برخی از درجه ها تا زمان خنثی شدن افزایش قابل توجهی در ویسکوزیته نشان نمی دهند، برخی دیگر بلافاصله ضخیم می شوند و افزودن پودر به طور فزاینده دشوار می شود. 

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی کارباپول 

پودر سفید

محلول در آب مقدار pH: 2.7 – 3.3 (محلول ۰٫۵٪ در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد ، ۷۷ درجه فارنهایت).

ویسکوزیته: ۴۵۰۰۰-۷۰،۰۰۰ سی سی (محلول ۰٫۵٪). CAS # 9003-01-4 ، ۹۰۰۷-۱۶-۳ ، ۹۰۰۷-۱۷-۴ ، ۹۰۶۲-۰۴-۸ ، ۷۶۰۵۰-۴۲-۵٫

خواص: ضخیم کننده ژل، حساس به ph برای فرموله کردن ژلهای درخشان و شفاف و همچنین تثبیت امولسیون.

استفاده: میزان استفاده معمولی بسته به نوع فرآورده ویسکوزیته مورد نظر سطح ۱/۰ تا ۵/۰٪ است. کربومر باید کاملاً مخلوط و آبرسان باشد. افزایش pH به> 6. 0 ، به ساختار ژل می دهد. خنثی سازی را می توان با پایه های معدنی مانند NaOH یا KOH یا تری اتانول آمین (TEA) انجام داد.

کاربردهای کلی: کرم ژل ، ژل مو و سایر ژل ها ، لوسیون ها ، کرم ها.

از پلیمرهای کارباپول با غلظت های ۵۰٪ در مواد آرایشی و امولسیون کننده استفاده می شود. مطالعات حاد روی حیوانات نشان داد که Carbomers-910 ، -۹۳۴ ، -۹۳۴P ، -۹۴۰ و -۹۴۱ سمیت کم در هنگام مصرف دارند.

کارباپول در چندین درجه مختلف موجود است ، که به طور گسترده در ساخت لوازم آرایشی و لوازم آرایشی و بهداشتی از جمله ژل ، کرم و لوسیون ، مواد شوینده و تازه کننده هوا استفاده می شود

کاربردهای کارباپول 

کارباپول یک پلیمر محلول در آب است که به عنوان ماده امولسیون کننده، تثبیت کننده، تعلیق کننده، ضخیم و ژل کننده در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. کارباپول در چندین درجه مختلف موجود اس ، که به طور گسترده ای در ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی ، از جمله ژل ها ، کرم ها و لوسیون ها ، مواد شوینده و تازه کننده های هوا مورد استفاده قرار می گیرد.

اثر ژلینگ در دو مرحله فعال می شود، اولاً پراکندگی و هیدراتاسیون کربوپول و ثانویه “خنثی کردن” محلول با افزودن مواد شیمیایی که باعث افزایش pH می شود. عوامل خنثی کننده شامل تری اتانول آمین (TEA) ، هیدروکسید سدیم و هیدروکسید پتاسیم است.

کربومر ۹۴۰ (Carbopol940 Polymer INCI Name: Carbopoler carbopol-modelc Carbopol® ۹۴۰ ) یک پلیمر پلی آکریلات کاملاً متصل است. این یک اصلاح کننده رئولوژی بسیار کارآمد است که قادر به ایجاد ویسکوزیته بالا است و ژل ها و کرم های آب گازدار یا هیدروالکلی را تشکیل می دهد. خاصیت جریان کوتاه پلیمر Carbopol 940 (غیر قطره ای) برای کاربردهایی مانند ژل های شفاف ، ژل های هیدروالکلی ، کرم ها ایده آل است. ویژگی ها و مزایای Carbopol 940 Polymer خواص جریان کوتاه ویسکوزیته بالا قابلیت تعلیق بالا وضوح بالا برنامه های کاربردی توصیه شده ژلهای یک ظاهر طراحی مو ژلهای هیدروالکلی ژلهای مرطوب کننده ژلهای حمام دستها ، بدن و صورت کرمها .

دیگر محصولات : کره شی باتر

فروش کارباپول

کارباپول به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، کارباپول و سایر مواد مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *