کربومر

کربومر اصطلاحی است که برای یک سری از پلیمرهای اولیه ساخته شده از اسید اکریلیک استفاده می شود و پودر کرکی سفید رنگ هست.  دارای فرمول شیمیایی C3H4O2 هست.

درباره کربومر CARBOMER: کربومر نام تجاری پلی اکریلیک اسید است.

کاربرد: تثبیت کننده امولسیون؛ ویسکوزیته افزایش عامل – آب؛ استابلایزر ؛ شکل دادن ژل؛ کنترل ویسکوزیته

نام های دیگر : کربومر۹۳۴؛ کربومر ۹۳۴ P؛ کارباپول ۹۴۱؛ کارباپول ۹۱۰؛ CARBOXYVINYLPOLYMER؛ کربن ۹۳۴؛ کارباپول  ۹۳۴؛ کارباپول ۹۴۱

 کربومرها مولکول های بزرگ هستند که از ترکیب شیمیایی نسبتا کوچک به نام مونوم ها تهیه می شوند. مونومرهایی که برای ساخت پلیمرهای کربومر استفاده می شوند عبارتند از اکریلیک اسید و پلی اتیلن پلی اتیلن. تمام پلیمرهای کربومر از نظر شیمیایی مشابه هستند، در وزن مولکولی و ویسکوزیته متفاوتند. پلیمرهای کربومر خشک به شکل سفید و پودر کرکی می آیند.

کربومرها عوامل ضعیف کننده ای هستند که به کنترل ویسکوزیته و جریان محصولات آرایشی کمک می کند. آنها همچنین به توزیع و تعلیق مواد جامد غیرحلالی به مایع کمک می کنند و از جداسازی قطعات نفت و مایع از محلول جلوگیری می کنند. آنها توانایی جذب و نگهداری آب را دارند و می توانند تا زمانی که در آب پراکنده شده اند تا ۱۰۰۰ بار حجم اولیه خود را افزایش دهند. به طور کلی، این دسته از مواد تشکیل دهنده در فرمول های ژل مانند استفاده می شود، زیرا در صورت مخلوط شدن با آب، یک همزیستی مشابه کلوئیدی و موقت تشکیل می شود. این ماده در طیف وسیعی از محصولات مراقبت شخصی مانند ژل ، مرطوب کننده صورت، کرم ضد آفتاب، شامپو، درمان ضد پیری، کرم چشم، پاک کننده و اسکراب موجود است.

کاربرد ها و خصوصیات کربومر

کارباپول ژل در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شوند. کاربومرها را می توان در طیف گسترده ای از انواع محصولات از جمله پوست، مو، ناخن، و محصولات آرایش، و همچنین مواد آرایشی دندان یافت .

این ماده هنگام خنثی کردن، ژل های روشن ایجاد می کند و باعث افزایش قوام و جریان به محصولات می شود. استفاده شده در کرمها، لوسیون ها و ژل های دوشایی احساس خشنودی را به وجود می آورد.

به ​​توزیع یا تعلیق جامد نامحلول در یک مایع کمک می کند. آنها همچنین برای حفظ امولسیون ها از جداسازی در اجزای روغن و مایع  استفاده می شود. کربومرها اغلب برای کنترل قوام و جریان مواد آرایشی و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شوند.

پلیمرهای کربومر بیش از ۵۰ سال در لوازم آرایشی استفاده شده است.

این  عنصر  برای استفاده در محصولات آرایشی ایمن ارزیابی شده است. در بررسی مطالعات حاد دهانی و پوستی، آنها مشخص کردند که کربومر ها دارای پتانسیل کمتری برای سمیت فوتونی، آلرژیزاسیون عکس، سوزش پوست و حساسیت در غلظت های تا ۱۰۰٪ هستند.

 

فروش کربومر

کربومر در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کربومر مورد نیاز صنایع غذایی و آرایشی بهداشتی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیگر محصولات :  آگار آگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *