کلر

Chlorine-e1534366854854

کلر یک عنصر شیمیایی است که یکی از تقریبا ۹۰ عنصر پایه ساختمانی ماده است. تمایل کلر برای ترکیب کردن با عناصر و ترکیبات دیگر برای تولید هزاران محصول ضروری، از مواد ضدعفونی کننده آب آشامیدنی به پانل های انرژی خورشیدی به مفاصل زانو و مفاصل جایگزین استفاده شده است. به علت واکنش شیمیایی آن، کلر به ندرت در طبیعت به صورت کلر هسته ای حضور دارد و به طور معمول به سایر عناصر به شکل ترکیب شیمیایی مانند کلرید سدیم پیوند داده می شود.

کلر از نمک معمولی تولید شده است – یکی از مواد معدنی فراوان و ضروری بر روی زمین. فرآیند تولید کلر فوق العاده کارآمد است: هیدروژن، یک محصول جانبی فرآیند تولید، به عنوان یک منبع انرژی در بسیاری از تاسیسات تولیدی استفاده می شود.

کلر یک ماده شیمیایی است که در صنایع و محصولات تمیز کننده خانگی استفاده می شود. کلر در میان ده مواد با حجم بالا ساخته شده در ایالات متحده است. در دمای اتاق، کلر گاز است. این یک رنگ زرد و سبز و بوی تند و تلخ است که شبیه به سفید کننده است. معمولا، آن را برای ذخیره سازی و حمل و نقل به عنوان یک مایع رنگ آمیزی بنفش تحت فشار قرار داده و سرد می شود. کلر به راحتی نمی تواند آتش بگیرد، اما ممکن است با سایر مواد مشترک دیگر ترکیب شود تا ترکیبات انفجاری ایجاد شود.

انواع کلر و کاربردهای آن

کلر دارای انواع مختلفی است. این برای ضد عفونی شدن آب استفاده می شود و بخشی از روند بهداشتی برای فاضلاب و پسماندهای صنعتی است. در طول تولید کاغذ و پارچه، کلر به عنوان یک ماده سفید کننده استفاده می شود. هم چنین در محصولات تمیز کردن، از جمله سفید کننده خانگی استفاده می شود که کلر در آب حل شده است. کلر در تهیه کلرید ها، حلال های کلر، سموم دفع آفات، پلیمرها و رطوبت مصنوعی استفاده می شود.
به دلیل استفاده گسترده از آن در مکان های صنعتی و تجاری، قرار گرفتن در معرض کلر ممکن است از نشت یا انتشار تصادفی یا یک حمله تروریستی عمدا رخ دهد. خطرناک ترین مسیر قرار گرفتن در معرض از تنفس گاز کلر است. قرار گرفتن در معرض ممکن است در اثر تماس با پوست یا تماس با چشم با گاز کلر یا بلع خوراکی یا آب آلوده به کلر باشد. گاز کلر سنگین تر از هوا است و در ابتدا در ناحیه های کم عمق باقی می ماند مگر اینکه باد یا سایر شرایط باعث حرکت هوا شود.

خواص ضد عفونی کلر باعث بهبود زندگی میلیون ها نفر در سراسر جهان شده است. کلر همچنین یک ساختار شیمیایی ضروری برای تولید محصولاتی است که به بهداشت عمومی و ایمنی، تکنولوژی پیشرفته، تغذیه، امنیت و حمل و نقل کمک می کند. غذا، آب و دارو، کامپیوتر و تلفن همراه همه به شیمی کلر وابسته است. شیمی کلر نیز در تولید محصولات متعدد از لنزهای تماسی، مبرد های تهویه مطبوع و پانل های خورشیدی، جلیقه مقاوم در برابر گلوله، پنجره های انرژی کارآمد، رنگ و پروتز استفاده می شود

شیمی کلر کمک می کند تا آب آشامیدنی و استخرهای شنا را ایمن نگه دارد. قبل از شروع شهرها آب آشامیدنی به طور منظم با ضدعفونی کننده های کلر تحت درمان قرار گرفت و هزاران نفر از هر سال از بیماری های منتقله از جمله بیماری وبا، تب تیفو، دیسنتریت و هپاتیت A جان سالم به در بردند. ضدعفونی کننده های کلر و آب آشامیدنی، از بین بردن پاتوژن های آبدار، در نتیجه بیماری هایی مانند اسهال، گوش شناگر یا بثورات پوستی، از جمله پای ورزشگاه.
. شیمی کلر برای تولید یخچال های تهویه مطبوع، تجاری، باتری های هیبریدی اتومبیل و آهنرباهای با کارایی بالا استفاده می شود.

عایق پلاستیکی فوم، تولید شده با استفاده از شیمی کلر، کارایی انرژی گرمایش خانگی و سیستم های تهویه مطبوع را افزایش می دهد، هزینه های انرژی را کاهش می دهد و منابع طبیعی را حفظ می کند.

فروش کلر

 

 

دیگر محصولات : اریتریتول

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *