آگار آگار

Agar-Agar_HEADER

آگار آگار یک ماده ژلاتینی است که از دیواره سلولی جلبک دریایی قرمز استخراج می شود. آگار یک جلبک قرمز و یک پروتئین منبع گیاهی منحصر به فرد است.

آگار آگار یک پلیمر ساخته شده از زیر واحد های مولکول شکر ساده گالاکتوز است که معمولا “شکر مغزی” نامیده می شود. این برای رشد مغز در نوزادان و کودکان حیاتی است.

همچنین به عنوان  کتان ژاپنی شناخته شده است، آگار یک عنصر با ارزش است. برخلاف ژلاتین که در اطراف دمای بدن ذوب می شود، آگار در دماهای گرم تر باقی می ماند. در واقع، آگار در دمای کمتر از ۱۲۲ F (50 درجه سانتیگراد) خنثی می شود، بدین معنی است که برای تنظیم ژل آگار، نیازی به یخچال نیست.

آگار همچنین عامل ژل کننده بسیار قویتری نسبت به ژلاتین است. یک قاشق چای خوری آگار به اندازه ۸ قاشق چایخوری از ژلاتین قدرت ضخیم شدن را می دهد. مهم است که توجه داشته باشیم که هر چند آگار و ژلاتین مایعات را تشدید می کنند، بافت های حاصل از آن کمی متفاوت هستند.

آگار هیچ رنگ، عطر و طعم یا بو را به مواد غذایی اضافه نمی کند. آگار دارای  ۸۰ درصد فیبر، چربی، پروتئین و تنها مقدار کمی کربوهیدرات است. ده گرم (۲ قاشق غذاخوری) آگار حاوی تنها ۳ کالری است که از مقدار کمی کربوهیدرات آنها به دست می آید. به دلیل سطح بالای فیبر آگار، آگار بعضی وقت ها به عنوان یک رژیم غذایی برای تقویت کامل یا به عنوان یک ملین استفاده می شود. آگار نیز مقدار کمی از ید و سایر مواد معدنی را شامل می شود.

هیچ قند، چربی و یا کربوهیدرات در آگار وجود ندارد، و این باعث کاهش وزن می شود. اگر چه آگار در آب سرد حل نمیشود، اما به راحتی در آب جوش حل می شود؛ از آنجا که آگار جایگزین ژلاتین و محبوب گیاهخواری است، معمولا در فروشگاه های بهداشت مواد غذایی فروخته می شود. فروشگاه های مواد غذایی بزرگ که انتخاب غذای طبیعی یا بهداشتی مناسب را دارند ممکن است آگار را نیز تامین کنند. آگار هم چنین یک عنصر رایج در بسیاری از دسرهای آسیایی است، بنابراین آن را به راحتی می توانید در آسیا و سایر بازارهای قومی پیدا کنید.

 دانه آگار به شکل ژل جوش داده شده، فشرده شده، خشک شده و سپس به شکل دانه های آهنی خرد شده است. پوسته های آگار را می توان به عنوان یک ضخیم کننده استفاده کرد و پس از جوشاندن یا پخته شدن آن به سرعت حل می شود. به یاد داشته باشید قبل از استفاده از آن، آب آشامیدنی را کاملا آب بندی کنید. شما نمی خواهید آن را در یک مخلوط دستور غذا شروع کنید. برای استفاده از دانه های آگار در دستور العمل، دستورالعمل های سنتی به طور معمول برای یک قاشق چیپس آگار به هر فنجان آب یا آب نیاز دارند، هرچند ممکن است اندازه گیری ها از دستور غذا به دستور غذا متفاوت باشد. همانند ژلاتین ، آگار در یک مایع در یک ظرف کوچک با حرارت متوسط ​​بالا، جوشانده شده و سپس آن را به مدت نیم ساعت تا حدودی به مدت هفت دقیقه کمی گرم می کند. سپس، آن را در یخچال و فریزر خنک نگه می دارید تا زمانی که خنک شود و خورده شود. 

تاریخچه کشف آگار آگار

به گفته ی افسانه ی ژاپنی، آگار آگار توسط یک رستوران دار کشف شد که متوجه شد که برخی از سوپ جلبک رها شده در خارج از خانه در شب های سرد زمستان، گلوله می زدند. “یک امپراتور ژاپنی و حزب سلطنتی او در طوفان و برف در یک کوهستان گم شدند و به یک خانه ی کوچک رسیدند، . صاحب خانه سوپی تهیه کرد خیلی خوشمزه نبود ومقداری از سوپ ها دور ریخته شدند، انجماد سوپ در طول شب باعث  تعجب صاحبخانه شد و متوجه شد که با جوشاندن آن با آب یشتر  ژله می تواند ساخته شود.

کاربردها و ویژگی های آگار آگار

مردم برای کاهش وزن، مخصوصا در ژاپن، آگار را مصرف می کنند. در ژاپن آگار به نام”kanten” نامیده می شود و این جزء اصلی در “برنامه کانتن” یا “رژیم کانتن” است.

آگار همچنین برای درمان دیابت و یبوست استفاده می شود.

در دندانپزشکی، آگار برای  جراحی دندان استفاده می شود.

آگار-آگار در محافل آشپزی یک جایگزین ژلاتین گیاهی است که از جلبک دریایی تولید شده است. ماده ژل مانند که از جلبک قرمز به دست می آید، از ذرات موجود در گالاکتوز، قند خون مانند گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است که پایه ای برای حفظ حیات حیوانی است.

پودر آگار می تواند برای تولید پودینگ های خوشمزه و ژله ها مانند پودینگ شیر، گیلاس، ژله قهوه یا آنتیسمای کلاسیک ژاپنی استفاده شود.

آگار اغلب به عنوان یک ملین استفاده می شود، زیرا حاوی ۸۰ درصد فیبر است و از طریق دستگاه گوارش شما سریع دفع می شود. این غذای گیاهی دارای طعم و بوی واقعی نیست.

در طب سنتی شرق، آگار برای درمان بیماری هایی مانند دیابت و یبوست استفاده می شود. همچنین باعث می شود مردم به دلیل اثر زیاد آن احساس راحتی کنند و می توانند به عنوان یک سرکوب کننده اشتها عمل کنند. غنی از مواد معدنی، آگار پر از ارزش غذایی ضروری مانند پتاسیم، منیزیم و فولات است.

 در لوازم آرایشی، داروئی و دندانپزشکی؛؛ به عنوان یک عامل ضعیف در بستنی، شیرینی، دسر و سس سالاد؛ و به عنوان روانکاری سیم رسانا مورد استفاده قرار میگیرد. محلول رقیق  آگار در دمای ۴۲ درجه سانتیگراد (۱۰۸ درجه فارنهایت) مایع است اما در دمای ۳۷ درجه سانتیگراد (۹۹ درجه فارنهایت) به یک ژل ثابت تبدیل می شود. 

فروش آگار آگار

آگار آگار در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : کلسیم کربنات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *