اتیل پارابن

اتیل پارابن چیست؟

اتیل پارابن یک اتیل استر است که از غلظت رسمی گروه کربوکسی ۴-هیدروکسی بنزوئیک اسید با اتانول به دست می آید. این ماده به عنوان نگهدارنده غذای ضد میکروبی، عامل ضد قارچی، متابولیت گیاهی و فیتواستروژن نقش دارد.

اتیل پارابن (اتیل پارا هیدروکسی بنزوات) اتیل استر پتاسیم هیدروکسی بنزوئیک است. فرمول آن HO-C6H4-CO-O-CH2CH3 است. این عضو از کلاس ترکیبات معروف به پارابنها است. این ماده به عنوان نگهدارنده ضد قارچ استفاده می شود. به عنوان یک افزودنی غذایی، E شماره E214 دارد. سدیم اتیل پارا هیدروکسی بنزوات، نمک سدیم اتیل پارابن، همان استفاده می شود و E شماره E215 داده می شود.

اتیل پارابن در نوشیدنی های الکلی یافت می شود. اتيل پارابن عامل ضد ميكروبي، نگهدارنده است. اتیل پارابن در شراب قرمز، شراب سفید و قهوه ای موجود است.

خواص شیمیایی

پودر کریستالی سفید

اتیل پارابن به عنوان یک پودر کریستال سفید و بدون بو دیده می شود.

یک ضد میکروبی

برونکودیلاتور، توکولیتیک

نگهدارنده برای داروسازی.

روش های تولید

اتیل پاراپن با استریسی کردن اسید پتاسیم هیدروکسی بنزوئیک با اتانول (۹۵٪) تهیه می شود.

ethylparaben-food-and-cosmetic-preservative-vector-6093499

کاربردهای اتیل پارابن

اتیل پارابن به عنوان یک ماده نگهدارنده ضد میکروبی در مواد آرایشی، محصولات غذایی و فرمولاسیون داروها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

این می تواند به تنهایی یا در ترکیب با سایر استرهای پارابن یا سایر عوامل ضد میکروبی استفاده شود. در لوازم آرایشی آن یکی از مواد نگهدارنده است که اغلب استفاده می شود.

پارابنها در سطح وسیعی از PH تاثیر می گذارند و طیف وسیعی از فعالیت های ضد میکروبی دارند، اگر چه آنها در برابر مخمر ها و قالب ها موثر هستند.

به دلیل حلالیت نامطلوب پارابنها، نمکهای پارابن، به ویژه سدیم، اغلب استفاده می شوند. با این حال، این ممکن است pH فرمولاسيون ضعیف بافر را به قليايی تبديل کند.

این ماده یکی از خانواده های پارابن است. پارابن استرها تشکیل شده توسط p-hydroxybenzoic اسید و الکل است. آنها عمدتا به عنوان مواد زیستی در لوازم آرایشی و بهداشتی، داروها و یا مواد غذایی استفاده می شود. آنها دارای قدرت هم افزایی با دیگر مواد زیستی هستند. Parabens می تواند باعث درماتیت تماس آلرژیک، به ویژه درماتیت مزمن و پوست زخمی شود.

اتیل پاراپن و سایر پارابنها به طور گسترده ای به عنوان نگهدارنده های ضد میکروبی در لوازم آرایشی، محصولات غذایی، و داروهای خوراکی و موضعی استفاده می شود.

دیگر محصولات : روغن هسته انار

فروش اتیل پارابن

اتیل پارابن به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *