اریتریتول

بارگیری (3)

اریتریتول (Erythritol) متعلق به یک دسته از ترکیبات به نام الکل های قندی است. بسیاری از الکل های قندی مختلف توسط تولید کنندگان مواد غذایی استفاده می شود. اینها عبارتند از: کزولیتول، اریتریتول، سوربیتول و مالتیتول. اکثر آنها به عنوان شیرین کننده های کم کالری در محصولات بدون قند یا کم قند عمل می کنند. اکثر الکل های شکر در مقدار کمی در طبیعت، به ویژه در میوه ها و سبزیجات یافت می شود.

نحوه ساخت این مولکول ها به آنها توانایی تحریک گیرنده های طعم شیرین را در زبان شما می دهد. اریتیتول به نظر می رسد کاملا متفاوت از سایر الکل های قندی است. برای شروع، کالری بسیار کمتری دارد: قند جدول: ۴ کالری در گرم زایلیتول: ۲٫۴ کالری در گرم اریتریتول: ۰٫۲۴ کالری در گرم با داشتن تنها ۶ درصد از کالری شکر، هنوز هم حاوی ۷۰ درصد شیرینی است.  تولید در مقیاس انبوه، اریتیتول زمانی که یک نوع مخمر به گلوکز گلوکز ذرت یا گندم اضافه می شود، بدست می آید.

اریتریتول جایگزین شکر است که به نظر می رسد و مانند شکر طعم دارد، اما تقریبا هیچ کالری ندارد. این ماده در هر دو شکل گرانول و پودر موجود است. الکل قند، اریتیتول برای استفاده در مواد افزودنی غذایی در ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر مورد تایید قرار گرفته است. یکی از مزیت های مهم اریتریتول این است که باعث نابودی دندان نمی شود. این در مطالعه ۱۹۹۲ با عنوان “Noncariogenicity erythritol as a substrate” نشان داده شده است. باکتری های مضر در دهان ما می توانند از قند برای انرژی استفاده کنند که به آنها کمک می کند رشد و ضرب و دندان هایمان را کاهش دهند. اما اریتریتول متفاوت است؛ آن نمی تواند توسط باکتری های دهان متابولیزه شود و باعث ایجاد حفره نمی شود.

به نظر می رسد اریتریتول باعث مشکلات گوارشی کمتر از سایر الکل های قندی می شود. این حاوی کالری کمتری نسبت به شکر است. فقط حدود ۱۰ درصد اریتریتول مصرفی ما وارد کولون می شوند

. اریتریتول نباید موجب ناراحتی گوارشی در اکثر افراد شود، مگر اینکه در مقادیر زیاد بیش از ۵۰ گرم مصرف شود.

مواد غذایی با برچسب “بدون قند” و یا “کم قند” ممکن است حاوی یک جایگزین شکر مانند اریتریتول باشد. یک نگاه سریع به لیست مواد تشکیل دهنده می تواند این را تایید کند.

هم چنین ممکن است این غذاها حاوی سایر الکل های شکر یا جایگزین ها باشند، از جمله: 

گلیسرول

ایزومالت

سوربیتول

زایلیتول

آدامس بدون قند

نوشیدنی های ورزشی

آب نبات بدون شکر

 شکلات

محصولات نانوایی،  کرم  ها

فروش اریتریتول

اریتریتول در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : اینولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *