اکسید منیزیم

High-Quality-Magnesium-Oxide-60-65-85-90-92-96-

اکسید منیزیم چیست؟

اکسید منیزیم یک جامد سفید است که اغلب به عنوان یک پودر موجود هست. این ماده دارای فرمول شیمیایی MgO است.

اکسید منیزیم یک نوع مکمل معدنی منیزیم است که عمدتا از منیزیم ساخته شده است .اکسید منیزیم با سوختن منیزیم با اکسیژن خالص به دست می آید، اما این روش بسیار پرهزینه است. روش ارزان تر این است که اکسیژن به نمک های منیزیم را با استفاده از رسوبات زیرزمینی، آب دریا یا تخت های نمک معلق نماید. با استفاده از این روش، منبع نمک منیزیم کیفیت اکسید منیزیم تولید شده را تعیین می کند.

اکسید منیزیم یک ترکیب غیر معدنی است که در طبیعت به عنوان پریکلاز معدنی رخ می دهد. از آن به عنوان یک ملانین ضد باکتری و ملایم استفاده می شود و دارای بسیاری از کاربردهای غیر دارویی است.

اکسید منیزیم یک اکسید پایه است که با محلول های مختلف اسید فسفات واکنش نشان میدهد.

ساختار اکسید منیزیم

اکسید منیزیم ترکیبی از فلز با یک ماده ی غیر فلزی است،  این ساختار مشابه با NaCl است، اما از آنجا که از یون های Mg2 + و O2 ساخته شده است، نه تنها به طور اتفاقی، Na + و Cl-ion ها متصل است، بلکه جذب بسیار قوی تر بین یون ها وجود دارد. این بدان معنی است که انرژی بیشتری برای جدا کردن آنها از خود می گیرد، به طوری که MgO دارای نقطه ذوب ۳۱۲۵K است، تقریبا سه برابر نقطه ذوب ۱۰۷۴K برای کلرید سدیم . این جاذب قوی بین یون ها نیز بخاطر اکسید منیزیم است که بسیار محلولتر از کلرید سدیم است. به علت نقطه ذوب بالا، اکسید منیزیم بسیاری از کاربردهای مورد استفاده را در بر می گیرد که به علت خواص نسوز آن به کار میرود.

ویژگی ها و کاربردهای اکسید منیزیم

اکسید منیزیم یک ماده خشک کننده است. در فرم پودر، آن را به صورت  هیدروسکوپی است، به این معنی که مولکول آب خود را از محیط اطراف آن جذب می کند.  کتابخانه ها و سایر اماکن ذخیره سازی کتاب و کاغذ، اغلب از اکسید منیزیم پودری استفاده می کنند تا کاغذ را حفظ کنند. کوه نوردان سنگ معمولا از اکسید منیزیم به عنوان راهی برای کاهش رطوبت از  دست خود و تجهیزات دستی استفاده می کنند، گرچه دیگر پودر های معدنی نیز برای این منظور استفاده می شود.

به علت خاصیت نسوز بودن اکسید منیزیم از می توان به عنوان پوشش کوره و در بوته استفاده کرد. همچنین برای ضدعفونی کردن دیوار برای دیوارهای پانل استفاده می شود.

اکسید منیزیم در شکل هیدراتیک آن (هیدروکسید منیزیم) معمولا به عنوان یک آنتیکید مورد استفاده قرار می گیرد. این کار به این دلیل است که اکسید منیزیم یک ماده اولیه است، به این معنی که اسیدیته را خنثی کرده و به علت اسید بیش از حد متورم می شود. اکسید منیزیم به عنوان مواد تشکیل دهنده فعال در  داروهای ضد بارداری نیز هست.

 با توجه به خواص مقاوم در برابر حرارت، پودر اکسید منیزیم یک عایق عالی را ایجاد می کند. این ماده به عنوان جزء معدنی از کابل های مس با پوشش عایق شده معدنی استفاده می شود، یک نوع کابل صنعتی که برای حفاظت از مدارهای ضروری مخصوصا در هنگام آتش سوزی استفاده می شود، از جمله دستگاه های حفاظتی آتش سوزی مانند آلارم یا سیستم های کنترل دود.

از آنجایی که منبع خوبی از منیزیم است، اکسید منیزیم  در مکملهای غذایی برای انسان و حیوان استفاده می شود. در مورد حیوانات، این به عنوان یک افزودنی مواد غذایی تاستفاده میشود. برای انسان ها می تواند در قالب قرص یا در مولتی ویتامین ها گنجانده شود. استفاده های دیگر اکسید منیزیم اغلب در کاربردهای اپتیکی به علت ضریب شکست آن (خواص بازتاب نور) در فرم کریستال هست.

دیگر محصولات : روغن جوانه گندم

فروش اکسید منیزیم

اکسید منیزیم به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *