بنزیل بنزوات

بب

بنزیل بنزوات دارای فرمول شیمیاییC6H5CH2O2CC6H5 هست.

این ماده به صورت مایع ای بی رنگ وجود دارد.

بنزیل بنزوات ممکن است تحت واکنش هیدروژناسیون کاتالیز شده توسط یک سیستم از [Ru (acac) 3] (که در آن Ru-ruthenium / acac-acetylacetonate) با MeC (CH2PPh2) 3 (سه پایه سه لنگر سه فسفین) و در حضور بیش از حد تری اتیلامین در trifluoroethanol الکل بنزیل را بدست آید.

بنزیل بنزوات (BnBzO) که تحت نام تجاری Scabanca به فروش می رسد.

این دارو دارای اثرات ضد انعقادی و اسپاسمولیتیک است و در بسیاری از داروهای آسم و سوزش سرفه وجود دارد.این دارو همچنین برای بعضی از داروهای جایگزین تستوسترون (مثل Nebido) برای درمان هیپوگنادیسم بعنوان افزودنی استفاده می شود.

بنزیل بنزوات دارای سمیت حاد کم در حیوانات آزمایشگاهی است.  این مایع یا مایع چسبناک یا پوسته های جامد است و دارای بوی ضخیم، شیرین و بلدرچین است. این در تعدادی از شکوفه ها (مانند tuberose، hyacinth) اتفاق می افتد و جزء بلسان پرو (پروانه) و Tolu balsam است.

بنزیل بنزوات به وسیله واکنش بنزوات سدیم با الکل بنزیل در حضور یک پایه، یا از طریق ترانس اکسیداسیون بنزوات متیل بنزوات و بنزیل الکل، به صورت صنعتی تولید می شود. این یک محصول جانبی سنتز بنزوئیک اسید توسط اکسیداسیون تولوئن است. همچنین می تواند توسط واکنش تیشدنو سنتز شود، با استفاده از بنزالدهید با بنزیلات سدیم (تولید شده از الکل سدیم و بنزیل) به عنوان کاتالیزور.

بنزیل بنزوات به عنوان یک ماده ضد انعقاد برای شکارچیان، کنه ها و پشه ها استفاده می شود.  همچنین به عنوان یک حامل رنگ، حلال برای مشتقات سلولز، پلاستیسیستر و ثابت کننده در صنعت عطر استفاده می شود

دیگر محصولات ما : فروش گوارگام

بنزیل بنزوات برای درمان آلودگی های شپش  مورد استفاده قرار می گیرد. اعتقاد بر این است که بنزیل بنزوات توسط شپش ها و علف های هرز جذب می شود و آنها را با عمل به سیستم عصبی آنها نابود می کند

بنزیل بنزوات یکی از داروهای قدیمی است که برای درمان عفونت ها استفاده می شود. عفونت های پوستی که توسط اسکابیه عصاره گیاه ایجاد می شود. با خارش شدید (به ویژه در شب)، لکه های قرمز مشخص می شود و ممکن است منجر به عفونت ثانویه شود. بنزیل بنزوات به این مرزه کشنده است و بنابراین در درمان زخم ها مفید است. همچنین برای درمان آلودگی بافت سر و بدن استفاده می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *