بوتیل هیدروکسی آنیزول(BHA)

LWOU

بوتیل هیدروکسی آنیزول که دارای فرمول شیمیایی C11H16O2 هست دارای شکل ظاهری جامدی روغنی با E شماره E320 است و در آب نیز قابلیت حل پذیری ندارد اما در اتانول،متانول و پروپیلن گلایکول قابلیت حل شدن را دارد.این ماده یک آنتی اکسیدان مصنوعی است که در مواد غذایی، لوازم آرایشی و داروها به طور عمده برای حفظ چربی ها و روغن ها استفاده می شود. بوتیل هیدروکسی آنیزول  به طور معقول پیش بینی می شود که سرطان زا باشد.بوتیل هیدروکسی آنیزول شامل ترکیبی از دو ایزومر آلی ۲-تربت بوتیل-۴-هیدروکسی آنیزول و ۳-تربت-بوتیل-۴-هیدروکسی آنیزول است. 

از سال ۱۹۴۷، BHA به چربی های خوراکی و غذاهای حاوی چربی برای خواص آنتی اکسیدانی اضافه شده است،   هیدروکسی متولید بوتیل (BHT)، حلقه معطر کنجوج BHA قادر به تثبیت رادیکال های آزاد است و آنها را جداسازی می کند. با اعمال تسلیحات رادیکال آزاد، واکنش های رادیکال آزاد بیشتر جلوگیری می شود.

بوتیل هیدروکسی آنیزول بوسیله یک پودر کریستالی سفید یا جامد مومی زرد سفید می شود.

استفاده از BHA : در طیف گسترده ای از مواد غذایی جامد و نوشیدنی های طعم دار مبتنی بر آب.

   حداکثر استفاده از BHA در غذاهای جامد تئوری بود که این مقدار  کمتر از مقدار GSFA 1000 میلی گرم / کیلوگرم بود.

 

کاربردها و ویژگی هایبوتیل هیدروکسی آنیزول(BHA)

 

از این ماده در تهیه ی خوراک دام،آدامس ها روغن های حیوانی و گیاهی، چیپس و همینطور برای جلوگیری از تند شدن مواد غذایی دارای چربی استفتده میشود

همچنین در لواز آرایشی ،بهداشتی،پوستت و مو،لاستیک سازی و مواد نفتی نیز استفاده میشود

و به عنوا یک آنتی اکسیدارن و نگهدارنده در مواد غذایی و داروهایی مانند لوواستاتین و ایزوترتینوئین مورد مصرف قرار میگیرد.

. هنگامی که در محصولات غذایی استفاده می شود، باعث تسریع بی خوابی ، اکسیداتیو چربی ها و روغن ها و جلوگیری از از دست دادن فعالیت ویتامین های محلول در روغن می شود. این ماده ممکن است در ژل های دارویی، کرم ها و کپسول مایع یا ژلاتین، قرص ها و سایر فرم های  دارویی یافت شود.

هیدروکسی آنیزول بوتیل در حفظ مواد غذایی به عنوان آنتی اکسیدان مورد استفاده قرار می گیرد خواص آن باعث می شود که مواد غذای فاسد نشوند. این ماده نیز در خوراک حیوانات، محصولات نفتی و لوازم آرایشی استفاده می شود.

فروش بوتیل هیدروکسی آنیزول(BHA) 

بوتیل هیدروکسی آنیزول(BHA) در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : اسید فولیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *