بیسفنول A

بیسفنول A چیست؟

بیسفنول A، که معمولا به صورت BPA نامیده می شود، یک ترکیب ارگانیک با دو گروه کاربردی فنول است. BPA در پلاستیک پلی کربنات و رزین های اپوکسی یافت می شود. پلاستیک پلی کربنات اغلب در ظروف ذخیره می شود که مواد غذایی و نوشیدنی ها مانند بطری های آب را ذخیره می کنند. آنها همچنین می توانند در سایر کالاهای مصرفی مورد استفاده قرار گیرند.

رزین های اپوکسی برای پوشاندن داخل محصولات فلزی، از جمله قوطی های غذایی، تاپس های بطری و خطوط تامین آب استفاده می شود. برخی از مصالح ساختمانی و کامپوزیت های دندانی نیز ممکن است حاوی BPA باشند. 

کاربرد بیسفنول A

پلاستیک پلی کربنات دارای کاربردهای فراوانی از قبیل استفاده از بسته بندی های مواد غذایی و نوشیدنی مانند بطری آب و نوزاد، دیسک های فشرده، تجهیزات ایمنی مقاوم در برابر ضربه و وسایل پزشکی است که BPA در آن یافت می شود. بسفنول A یک ماده شیمیایی صنعتی است که برای ساختن پلاستیک پلی کربنات و رزین اپوکسی استفاده می شود که هر دو در کاربردهای بی شماری استفاده می شوند که زندگی ما را ساده تر، سالم تر و ایمن تر می کند.

قوطی های غذایی و سایر ظروف فلزی اغلب با پوشش های اپوکسی رزین ساخته شده با BPA برای جلوگیری از تماس مستقیم مواد غذایی با فلز، که به محافظت از مواد غذایی از آلودگی و فساد کمک می کند، پوشش داده شده است.

رزین های اپوکسی با کارایی بالا برای ساخت هواپیما، اتومبیل، دوچرخه، قایق، باشگاه های گلف، اسکی و اسنوبورد ها استفاده می شود، دوام، انعطاف پذیر و قوی است. کفپوش های مقاوم در برابر زینتی و تزئینی مانند کفپوش Terrazzo، کفپوش تراشه و کفپوش رنگی رنگی از رزین اپوکسی ساخته شده است.

سایر محصولات ما:

ویتامین بیوتین

فروش بیسفنول A

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *