تری اتیل سیترات

sc

تری اتیل سیترات استر اسید سیتریک است. این یک ماده مایع بی رنگ و بی بو است که به عنوان یک افزودنی غذایی (E شماره E1505) برای تثبیت کف دار شدن بخصوص به عنوان کمک به کف کردن سفیده تخم مرغ مورد استفاده قرار می گیرد.  همچنین در پوشش های دارویی و پلاستیک ها استفاده می شود.

این استر اسید سیتریک است. این یک ماده حلال، طعم دهنده و فعال کننده هست. برچسب گذاری شده با شماره E1505 در مواد افزودنی غذایی با فرمول خطی آن (CH2COOC2H5) 2COHCOOC2H5 می باشد.

 تری اتیل سیترات به همراه اتانول و سیترات در شرایط اساسی هیدرولیز می شود. این ماده یک مایع روغنی است و محلولیت آن در آب بسیار کم است اما با الکل قابل پخش است.

آماده سازی :

تری اتیل سیترات می تواند از طریق استری شدن اسید سیتریک و اتانول تهیه شود. تقطیر واکنش پذیر قابل استفاده است. از رزین های آمبرلیت یا زئولیت می توان به عنوان کاتالیزور استفاده کرد. 

تری اتیل سیترات طبیعی به مقدار کمی در شراب موجود هست.

کاربردهای تری اتیل سیترات

افزودنی غذایی

پلاستیسایزر برای پلی وینیل کلرید (PVC)

دارای عطر دلپذیر

images (12)

تری اتیل سیترات سمیت کمی دارد و از آن در صنایع غذایی به عنوان افزودنی استفاده می شود.

انواع مختلفی از این محصول را برای کاربردهای صنعتی و همچنین مواد غذایی و دارویی مناسب ارائه می دهد. تری اتیل سیترات را میتوان برای تنظیم ویسکوزیته در صنعت های  پلاستیک سازی، چسب ، جوهر ، درزگیر  و روکش استفاده کرد. در صنعت مراقبت های شخصی از آن به عنوان حلال یا رقیق کننده استفاده می شود و همچنین برای عطرها فیکس کننده است. به عنوان یک ماده فعال می تواند در دئودورانت ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. این ماده در لوازم آرایشی نیز مورد مصرف قرار میگیرد.

دیگر محصولات : روغن سیاه دانه

فروش  تری اتیل سیترات

 تری اتیل سیترات به صورت گالن های ۲۵۰ نکیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *