تیمول

52627231_476166136246992_8993321980411688613_n

 تیمول بلورهای بی رنگ، اغلب بزرگ یا پودر کریستالی سفید را تشکیل می دهد. این محصول به عنوان یک آفت کش (حشره کش، قارچ کش، موش صحرایی، ضد میکروبی) استفاده می شود؛ همچنین در عطر و ادکلن سازی بکار می رود. کاربرد این ماده به عنوان یک قالب و کپک زده پیشگیرانه؛ به عنوان یک نگهدارنده؛ آنتی اکسیدان طعم دهنده؛ و واکنش دهنده می باشد. تیمول در فعالیت های سیستماتیک شبیه فنول است، اما کمتر سمی است، بخشی از آن به این دلیل است که کمتر محلول است.  تیمول در ژنوتوکسیک سلول کارسینوم سلول کاکائو Caco-2 انسان نیست.

تاریخچه:

تیمول یکی دیگر از فنول های طبیعی است که به طور گسترده ای برای درمان عفونت های متعدد در انسان در طول دوره های اولیه این قرن مورد استفاده قرار گرفته است. تیمول اولین بار در سال ۱۷۱۹ توسط Neumann از گیاه Thymus vulgaris جدا شد و فعالیت آنتی باکتری آن توسط بعضی پزشکان ایتالیایی کشف شد، در حالی که مبارزه با اپیدمی کرم قلابی که کارگران ساخت تونل سنت گتارد در آلپ را در ۱۸۷۹-۱۸۸۰ کشف کردند. این دارو همچنین در مقادیر مختلف موجود در اسانس چندین گیاه متعلق به جنس Thymus (Thyme)، Origanum (Origanum) و Carum (Ajowan) وجود دارد.

تيمول هنگامی که در ترکیب با کلر هگزیدین استفاده می شود، موثرتر از زمانی است که صرفا توسط خود استفاده می شود. تیمول همچنین ماده ضد عفونی کننده فعال در برخی از خمیردندان ها است، تیمول برای کنترل و جلوگیری از تخمیر و رشد قالب در کلنی های زنبور عسل استفاده شده است. هم چنین می تواند به عنوان یک ضد عفونی کننده پزشکی و ضد عفونی کننده عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

تیمول همچنین می تواند در زیره سبزی گیاهی یافت شود.

این ماده به عنوان ۲-isopropyl-5-methylphenol، IPMP شناخته می شود که یک مونو ترانکوپین طبیعی مینر ترتینوئین cymene، C10H14O، isomeric با کارواکرول است، در روغن آوندی یافت می شود و استخراج شده از Thymus vulgaris (عدس معمولی) و انواع دیگر گیاهان به عنوان یک ماده بلورین سفید با بوی خوش طعم و خواص آنتی سپتیک قوی. تیمول همچنین طعم متمایز و قوی از آویشن گیاه را تولید می کند.تیمول ایالات متحده برای درمان عفونت های قلبی استفاده می شود . همچنین به عنوان نگهدارنده در هالوتان، بیهوشی و ضد عفونی کننده در دهانشویه استفاده می شود.

دیگر محصولات : نرمال بوتانول

فروش تیمول

 تیمول در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول  تیمول مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *