بی کربنات سدیم (جوش شیرین)

 بی‌کربنات سدیم یا همان جوش شیرین با فرمول شیمیایی NaHCO3 یکی از نمک های سدیمی کربنیک اسید می باشد که فقط یک هیدروژن اسیدی این اسید با یون سدیم جایگزین شده ‌است. بی کربنات سدیم جاذب رطوبت و بوگیر است و در آب یک آمفوتر است به این معنی که در آب می‌تواند به عنوان اسید یا باز عمل کند. خاصیت اسیدی این ترکیب به دلیل وجود هیدروژن در آن است لذا در صنایع مختلف به عنوان آزادکننده کاربرد دارد.

 بی کربنات سدیم نوعی نمک  بی بو و سفید رنگ است همچنین بدون طعم است که از ترکیب سدیم کربنیک اسید ساخته شده و به دلیل اینکه خاصیت قلیایی دارد با کاهش اسید معده به درمان معده درد و سوزش سردل کمک می کند. این پودر یک پاک کننده ی طبیعی و قوی است. جوش شیرین فواید زیادی برای بدن دارد خواص جوش شیرین برای سلامتی معده، دندان ها، لاغری و پوست ومو و….

بی کربنات سدیم دارای کاربردهای فراوانی است. به صورت پزشکی، اسید معده را کاهش می دهد و می تواند پس از وعده های غذایی به عنوان یک آنتی اسیدها برای جلوگیری از سوزش سر دل و جوش خوردگی مصرف شود. این یک قرص فیزیک است که در آب ریخته شده است، معمولا به عنوان آلک سلرتز شناخته می شود. در غذا، آن را به سادگی به نام نوشابه گازدار می شناسند و باعث افزایش خمیر، آب لیمو و لوبیا می شود. این محصول حاوی سدیم است، بنابراین اگر رژیم کم سدیم را دنبال می کنید، ممکن است نیاز به بیکربنات سدیم در رژیم غذایی خود را محدود کنید.

کاربردهای بی کربنات سدیم

– بی کربنات سدیم، با تولید گاز دی اکسید کربن، مخلوط با اسید مانند اسید فسفریک یا اسید کربنیک موجود در بسیاری از کولاها را ایجاد می کند. اکثر نوشابه ها حاوی ۳۵ میلی گرم سدیم در یک وعده ۸ اونس هستند، اما تعداد کمی از مردم فقط ۸ گرم نوشابه مصرف می کنند.
-بی کربنات سدیم یک ماده ای است که در تولید رنگ های غذایی استفاده می شود. از آنجا که خواص ضد خشك كردن و تثبیت كننده آن است، در پایه ی بسیاری از ژل های غذایی رنگ استفاده می شود. معمولا جوش شیرین در مقادیر بسیار کمی استفاده می شود که تأثیر بسیار کمی بر میزان سدیم خون شما دارد.
– جوش شیرین برای سفید کردن دندان: در بسیاری از خمیر دندان های تجاری وجود دارد. این پودر یک عامل پاک کننده موثر است، کمک می کند پلاک را از دندان ها حذف کند و باعث روشن شدن دندان می شود. هم چنین از خمیر دندانی که از جوش شیرین، آب لیمو تازه یا آب ساخته شده، استفاده کنید تا دندان ها را مسواک کنید و به عنوان یک لایه بردار عمل می کند.
– جوش شیرین به عنوان یک لایه بردار: از آنجایی که این پودر قلیایی است، پوست را نرم می کند، سلول های مرده پوست را از بین می برد و باکتری ها را می کشد.
– از بین بردن جوش های سر سیاه با جوش شیرین: این پودر مانند اسکراب کار می کند زیرا گرانول های خوبی دارد و باعث از بین رفتن جوش های سر سیاه می شود. جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و خمیر بدست آمده را در ناحیه بینی خود با یک انگشت با حرکات دایره ای بمالید و سپس آبکشی کنید.

-جوش شیرین برای آفتاب سوختگس و برنز کردن: اشعه خورشید باعث  می شود آسیب جدی به پوست برسد. جوش شیرین باعث می شود به طور کامل پوست را سریعا بهبود ببخشد.

– جوش شیرین برای مو: برای رهایی از دست موهای نازک و تمیز کردن آنها از این پودر که عنصری طبیعی است استفاده کنید.

-جوش شیرین برای ناخن: برای نرم کردن، قوی تر کردن و همچنین سفیدتر کردن ناخن ها از این پودر استفاده می کنند.

– جوش شیرین تسکین ناراحتی معده: این پودر رفع ناراحتی معده است، همچنین جوش شیرین یک آنتی اکسیدان طبیعی است، اسید را در سیستم گوارش خنثی می کند و همچنین PH پوست و بدن را نیز منعادل می کند.

– جوش شیرین برای سرطان: این پودر به سرعت همراه با سلول های سرطانی بدن را قلیایی می کند. بنابراین، میکروبها را می کشد و در نهایت سرطان را از بین می برد.

– جوش شیرین برای رفع خارش پوست: اگر پوستی خشک و خارش دار دارید با جوش شیرین این مشکل حل می شود و این روش باعث می شود بدن شما نرم و لطیف شود و تمام مسائل و مشکلات پوستی را برطرف می کند.

فروش جوش شیرین

جوش شیرین در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *