دی کلسیم فسفات

دی کلسیم فسفات با فرمول CaHPO4 و دی هیدرات آن است. پیشوند “di” نام مشترک است چون تشکیل آنیون HPO42- شامل حذف دو پروتون از اسید فسفریک H3PO4 است. همچنین به عنوان فسفات کلسیم یا کلسیم مونوهیدروژن فسفات شناخته شده است. دی کلسیم فسفات به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شود، در برخی از خمیر دندان ها به عنوان یک عامل پرداخت کننده و بیومارایتی یافت می شود.آماده سازی فسفات کلسیم Dibasic توسط خنثی کردن هیدروکسید کلسیم با اسید فسفریک تولید می شود که دی هیدرات را به عنوان یک جامد رسوب می کند. در دمای ۶۰ درجه سانتی گراد فرم بدون آب پر شده است:  H3PO4 + Ca (OH) 2 → CaHPO4 برای جلوگیری از تخریب که هیدروکسی آپاتیت را تشکیل می دهند، pyrophosphate سدیم یا هیدراته فسفاته تراماجنسی فسفات اضافه می شوند، برای مثال، دیابیت هیدروکسید کلسیم فسفات به عنوان یک عامل پرداخت کننده در خمیر دندان استفاده می شود. در فرایند مداوم CaCl2 می تواند با (NH4) 2HPO4 درمان شود تا دی هیدرات را تشکیل دهد:
CaCl2 + (NH4) 2HPO4 → CaHPO4 • ۲H2Oسپس دوغاب دی هیدرات به حدود ۶۵-۷۰ درجه سانتیگراد حرارت داده می شود تا CaHPO4 بدون آب تشکیل شود به عنوان رسوب بلورین، به طور معمول به عنوان بلورهای الماسوئید صاف، که برای پردازش بیشتر مناسب هستند.

دی هیدرات کلسیم فسفات Dibasic در سیمان کلسیم فسفات (CPC) “بروشیت” تشکیل شده است که دارای کاربردهای پزشکی هستند. یک نمونه از کل واکنش تنظیم در تشکیل “بتا TCP / MCPM” (فسفات بتا تری کلسییم فسفات / منوکالسیم فسفات) سمان های کلسیم فسفات است: Ca3 (PO4) 2 + Ca (H2PO4) 2 • H2O + 7 H2O → ۴ CaHPO4 • ۲H2O بخشی از شبکه دی هیدرات دی کالیسیوم فسفات، برجسته کردن مرکز Ca2 + هماهنگ شده و محل پروتون ها در سه لیگاند (سبز = کلسیم، قرمز = اکسیژن، نارنجی = فسفر، سفید = هیدروژن)ساختارسه فرم (۳) دی کالیسیوم فسفات شناخته شده است: دی هیدرات، CaHPO4 • ۲H2O (‘DPCD’)، Brushite معدنینیمه هیدرات، CaHPO4 • ۰٫۵H2OCaHPO4 بدون آب، (‘DCPA’)، پول نقد معدنی. در زیر pH 4.8، فرمهای دی هیدرات و بی آب از دی کالیسی فسفات پایدار ترین (نامحلول) فسفات کلسیم هستند.ساختار فرم های بی آب و دی هیدروژن با استفاده از کریستالوگرافی اشعه X تعیین می شود. دی هیدرات  ساختار لایه ای را تصویب می کند. استفاده فسفات کلسیم Dibasic عمدتا به عنوان یک مکمل غذایی در غذاهای آماده شده صبحانه، سگ ها، آرد غنی شده و محصولات نودل استفاده می شود. همچنین بعنوان یک عامل قرص در بعضی از داروهای دارویی، از جمله برخی از محصولات به منظور از بین بردن بوی بدن استفاده می شود. فسفات کلسیم دیابازیک نیز در برخی از مکمل های کلسیم در رژیم غذایی (مانند بوکسکسین) یافت می شود. این در خوراک مرغ استفاده می شود. همچنین در بعضی از خمیردندان ها به عنوان عامل کنترل تارتاری استفاده می شود. 

سیم فسفات دی اکسید کربن دی فسفات، ۲ CaHPO4 → Ca2P2O7 + H2Oدر فرم دی هیدرات (Brushite) آن در برخی از سنگ کلیه و در calculi دندان یافت می شود.

تولید کنندگان از محصولات دی کلسیم فسفات استفاده می کنند. شیمیدانان آن را به خمیر دندان و آرایش خود اضافه کنید. بهداشت دهندگان آن را برای تمیز کردن دندان خود استفاده می کنند. دندانپزشکان از آن برای بازسازی فک استفاده می کنند. و پزشکان از آن برای ترمیم مفاصل استفاده می کنند.
دی کالیسیوم فسفات (دی هیدرات) عمدتا به عنوان یک مکمل غذایی در غذاهای آماده شده صبحانه، سگ ها، آرد غنی شده و محصولات نودل استفاده می شود. همچنین در برخی از داروهای دارویی به عنوان عامل قرص استفاده می شود. این در خوراک مرغ و همچنین در برخی از خمیر دندان به عنوان عامل کنترل دندان استفاده می شود.

دیگر محصولات : سوربات سدیم

فروش دی کلسیم فسفات

دی کلسیم فسفات در کیسه های ۲۵کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *