روغن کالاندولا

sss

روغن کالاندولا یک روغن طبیعی است که از گلهای گلبرگ (Calendula officinalis) استخراج شده است.

روغن کالاندولا که همان روغن گل همیشه بهار نامیده میشود دارای برگ هاي تحتاني قاشقي شکل و برگ هاي فوقاني سرنيزه اي می باشد. این گیاه دارای گل های زرد تا نارنجي رنگ است.

این گیاه دارای گل ها و همچنين سرشاخه گل داری بوده که دارای مصرف دارویی است. این گیاه در منطقه ی مدیترانه کشت می شود.

کلمه “Calendula” از واژه لاتین “calendae” استخراج شده است که به معنی “تقویم کوچک”، “شیشه آب و هوا کمی” یا “ساعت کمی” است، این نام گذاری عمدتا به علت سریع بودن آن در شکوفایی ماه نو یا در آغاز ماه تقویم صورت گرفته است.

روغن کالاندولا با تزریق گل گلبرگ در یک روغن حامل ساخته شده است.

کلمه “Marigold” به معنی “مریم مقدس” است و اعتماد به نفس داشتن خواص الهی شفا دارد و حتی امروزه، این گلها برای احترام مادر در موارد متعدد کاتولیک استفاده می شود. همچنین برای تزئین خدایان در دوران مذهبی سنتی هندوستان در هند استفاده می شود.

این گیاه دارای رنگ روشن و بوی شیرین است که این گیاه را از دیگر گیاهان متفاوت میکند.

روغن کالاندولا یک روغن طبیعی استخراج شده از گلهای گلبرگ (Calendula officinalis) است. این اغلب به عنوان درمان مکمل یا جایگزین استفاده می شود. روغن کالاندولا داراي خواص ضد قارچ، ضد التهابي و ضد باکتريايي است که ممکن است در بهبود زخم، اگزما تسکين دهنده و بثورات ناخوشايند استفاده شود.

روش های تولید روغن کالاندولا

شما می توانید از گلبرگ های گرده گل خشک یا تازه استفاده کنید. در صورت استفاده از گلهای تازه، اطمینان حاصل کنید که از باران یا خورشید صبح دور بوده باشند. بهترین راه این است که آنها را در ظهر روز آفتابی جمع آوری کنید و آنها را یک روز در خورشید بگذارید. مزیت ساختن خودتان این است که شما می توانید روغن حامل را بر اساس نوع پوستی که می خواهید از محصول استفاده کنید، انتخاب کنید.

اگر در گلدان خشک و تاریک ذخیره شود، روغن آن می تواند بیش از یک سال دوام داشته باشد.

کاربردهای روغن کالاندولا

روغن کالاندولا یکی از محبوب ترین و موثر ترین روغن های موضعی است. این روغن پایه عالی برای کرم های صورت و بسیاری دیگر از لوازم آرایشی طبیعی و محصولات مراقبت از بدن است. Calendula مناسب برای هر کسی است که زمان زیادی را صرف خارج از منزل با قرار گرفتن در معرض عناصر می کند.

این اغلب به عنوان درمان مکمل یا جایگزین استفاده می شود. روغن کالاندولا داراي خواص ضد قارچ، ضد التهابي و ضد باکتريايي است که ممکن است در بهبود زخم، اگزما تسکين دهنده و بثورات ناخوشايند  استفاده شود. همچنین به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده می شود.

 این روغن عالی است برای کمک به بیماری های پوستی، التهاب و خارش، همچنین برای سوختگی، اگزما و بثورات مستهجن، همچنین برای درمان  رگهای واریسی استفاده می شود. روغن ماساژ پوستی Calendula دارای ویژگی های شادابی، تسکین دهنده و نرم کننده است که باعث می شود انتخاب خوبی برای ماساژ یا تهیه یک ترکیب روغن حامل باشد.

دیگر محصولات : اتیل پارابن

فروش روغن کالاندولا

روغن کالاندولا به صورت گالن های ۲۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *