سدیم استارچ گلیکولات

201708080952343759540

سدیم استارچ گلیکولات سدیم کربوکسی متیل اتر است. سدیم استارچ گلیکولات از منبع برنج، سیب زمینی، گندم یا ذرت است. این ماده یک پودر فلزی سفید رنگ، بی مزه، بی بو، نسبتا آزاد است. 

این ماده فرمول بندی عالی و مزایای تجاری را به صنایع دارویی ارائه می دهد و خصوصیات تورم قوی را با تماس با آب نشان می دهد. این افزودنی بسیار خالص، ساختار اسفروئیدی خود را برای ترویج جریان خوب، حاوی کمی کلرید سدیم یا اتانول را حفظ می کند و دارای روشنایی بالا است.

سدیم استارچ گلیکولات توسط متصل کردن متقابل و متیلاسیون کاربوکسی نشاسته سیب زمینی تولید می شود.

سدیم استارچ گلیکولات عمدتا در آب حل نشده و در اکثر حلال های آلی قابل حل نیست. این ماده به شکل بیضی، گرد، نامنظم شکل یا گرانول کروی است. این دانه ها پس از تماس با آب، تورم قابل توجهی دارند. بر اساس فرمول تجربی و وزن مولکولی، سدیم استارچ گلیکولات را می توان به دو نوع تقسیم کرد: نوع A و نوع B. بر اساس مقدار pH، آن را به سه نوع شامل نوع C طبقه بندی می شوند.  نوع A، B و C را می توان با بررسی pH، سدیم و محتوای کلرید سدیم از یکدیگر جدا کرد. 

 

کاربردهای سدیم استارچ گلیکولات

سدیم استارچ گلیکولات به طور گسترده ای در داروها، به عنوان یک ماده تخریب کننده، در تشکیل قرص ها و کپسول ها استفاده می شود. این آب به سرعت جذب می شود، که منجر به تجزیه سریع  قرص ها می شود. همچنین می تواند به عنوان عامل ژل کردن و تعلیق استفاده شود. استفاده از سدیم استارچ گلیکولات در تشکیل قرص ها و کپسول ها شامل گرانروی مرطوب یا فشرده سازی مستقیم می باشد. در غلظت بالاتر، می توان آن را به عنوان یک ماده فعال کننده انحلال استفاده کرد. 

سدیم استارچ گلیکولات به طور گسترده ای در داروهای مکمل خوراکی به عنوان یک ماده تجزیه کننده در فرمولاسیون کپسول استفاده می شود.

سدیم استارچ گلیکولات به عنوان یک داروی انحلال دارویی استفاده می شود. سدیم استارچ گلیکولات به سرعت آب را جذب می کند و موجب تورم می شود که منجر به تجزیه سریع قرص ها و گرانول ها می شود. این ماده به عنوان یک ماده تخریب کننده، یک ماده معلق و به عنوان عامل ژل استفاده می شود. بدون تخریب پذیر، قرص ممکن است به طور مناسب حل نشد و ممکن است مقدار ماده فعال  جذب شده را کاهش دهد، در نتیجه باعث کاهش اثر بخشی دارو شود.

فروش سدیم استارچ گلیکولات

سدیم استارچ گلیکولات در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سدیم استارچ گلیکولات  مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیگر محصولات : اتیل استات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *