سولفیت سدیم

بارگیری (5)

سولفیت سدیم  یک نمک سدیم محلول سولفوریک اسید (سولفیت) با فرمول شیمیایی Na2SO3 است

سولفیت سدیم یک کریستال سفید یا پودری است که دارای املاح کم است. سولفیت سدیم دارای فعالیت های سفید کننده، سولفوریزه کردن و دفع کننده است

سولفیت سدیم یک سدیم  معدنی حاوی سولفیت  است. این   ماده  به عنوان نگهدارنده غذا و عامل کاهش دهنده نقش دارد. این نمک سدیم معدنی و نمک سولفیت است. 

سدیم سولفیت یک پودر سفید بدون بو است.  دارای تراکم ۲٫۶۳۳ g / cm3. نسبتا سمی و محلول در آب است و به آرامی تجزیه می شود. همچنین به عنوان هپاتاید هیدرات  Na2SO3.7H2O حمل می شود.

سولفیت سدیم در آب حل می شود، اما  حلالیت آن در الکل کمتر  است. این ماده به عنوان نگهدارنده برای توسعه دهنده های قلیایی و به عنوان یک عامل تصفیه کننده در چاپ عکاسی استفاده می شود.

سولفیت سدیم با واکنش گاز دی اکسید گوگرد با محلول هیدروکسید سدیم تهیه می شود. خنثی سازی بیشتر با هیدروکسید سدیم در حالی که دمای بالاتر از ۳۳٫۶ درجه سانتیگراد را حفظ می کند منجر به کریستال شدن سولفیت سدیم بی آب می شود.

این ماده به راحتی اکسید شده است به طور گسترده ای به عنوان یک عامل کاهش دهنده مناسب استفاده می شود. این ماده از واکنش دی اکسید گوگرد با کربنات سدیم یا هیدروکسید سدیم تهیه می شود. اسیدهای معدنی تجزیه می شود و پروتئین دی اکسید گوگرد را آزاد می کند.

سولفیت سدیم یک عامل کاهش دهنده است، به ویژه در شرایط اساسی. با عوامل اکسید کننده مانند پراکسید، اپوکسیدها، اکسوكسیدها واكنش می دهد. 

کاربردها و مشخصات سولفیت سدیم

سولفیت سدیم به عنوان ماده سازنده در تولید پارچه و کاغذ استفاده می شود. استفاده از آن به عنوان یک آنتی اکسیدانتیک، برخی از مواد غذایی کنسرو شده به صورت کمی سولفوروسل در هنگام باز شدن افزایش می یابند، استفاده از بوتیس ها در گوشت یا غذای حاوی ویتامین B1 ممنوع است. سولفیت های سدیم بعضی اوقات بعنوان نگهدارنده های بیولوژیکی استفاده می شود.

این ماده یک ماده نگهدارنده موثر ضد میکروبی، به خصوص در برابر قارچ ها در pH پایین (۰٫۱٪ w / v از سولفیت سدیم استفاده می شود). سولفیت سدیم در مواد آرایشی، مواد غذایی و داروهای کاربردی مانند فرمولاسیون های تزریقی، استنشاق، فرمولاسیون دهان و آماده سازی موضعی استفاده می شود.

سولفیت سدیم به طور عمده در صنعت عکاسی استفاده می شود، برای نقاشی، سفید کردن الیاف نساجی، به عنوان یک کاهش دهنده در رنگ های تولید، به عنوان حذف Cl در پارچه های سفید و کاغذ و به عنوان نگهدارنده در صنعت مواد غذایی برای گوشت، زرده تخم مرغ و… مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین به عنوان یک نگهدارنده برای جلوگیری از خشک شدن میوه های خشک و حفظ گوشت استفاده می شود.

. این ماده توسط صنایع غذایی برای کمک به حفظ ظاهر تازه محصولات غذایی مورد استفاده قرار گرفت 

سولفیت سدیم جزء بسیاری از داروهاست که برای حفظ قدرت و ثبات داروها موثر است. همچنین می تواند برای تصفیه آب به عنوان عامل جذب کننده اکسیژن مورد استفاده قرار گیرد.

دیگر محصولات : سیکلوپنتاسیلوکسان

فروش سولفیت سدیم

سولفیت سدیم در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *