مانیتول

مانیتول

مانیتول یک نوع الکل شکر است که به عنوان یک دارو نیز  استفاده می شود. آن را اغلب به عنوان یک شیرین کننده در غذای دیابتی استفاده می کنند،  به عنوان یک دارو، آن را برای کاهش فشار در چشم، مانند گلوکوم استفاده می کنند و برای کاهش فشار داخل جمجمه مورد استفاده قرار میگیرد در پزشکی، از طریق تزریق داده مورد مصرف قرار میگیرد و  اثر معمولا به مدت ۱۵ دقیقه شروع می شود و تا ۸ ساعت طول می کشد.

ظاهر: بلورین

حالت فیزیکی: جامد

محلول در آب (۲۱۶ میلی گرم در میلی لیتر در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد)، الکل (۱۲۵ میلی گرم در میلی لیتر)، پیریدین و گلیسرول (۵۵/۵۶ میلی گرم در میلی لیتر) است. در اتر نامحلول است

ذخیره سازی: در دمای اتاق ذخیره شود

نقطه ذوب: ۱۶۷-۱۷۰ درجه سانتی گراد (lit.)

نقطه جوش: ۲۹۰-۲۹۵ درجه سانتی گراد در ۳٫۵ mmHg

 

 

کاربردها و خواص مانیتول

 

مانیتول، نوعی از داروهای تجویزی است که برای کاهش فشار در مغز در هنگام بالا بردن آن استفاده می شود.

 

همچنین برای تست عملکرد ریه در افراد مبتلا به آسم ۶ و بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

علاوه بر این پزشکان از مانیتول در بیمارستان ها و مراکز بالینی برای درمان انواع شرایط مانند افزایش فشار در چشم و مغز قبل از عمل و مشکلات ادرار – از جمله ادرار کردن کافی و فشار دادن ادرار در شرایط خاص استفاده می کنند.

 

مانیتول با کشیدن آب به کلیه ها برای کمک به افزایش ادرار کار می کند.

استفاده از مانیتول، هنگام استنشاق، به عنوان یک تحریک کننده برونش به عنوان یک روش جایگزین برای تشخیص آسم ناشی از ورزش، پیشنهاد شده است.

 

مانیتول گلوکز خون را افزایش می دهد به این ترتیب شاخص گلیسمی نسبتا پایین دارد.

و به عنوان یک شیرین کننده برای افراد مبتلا به دیابت و آدامس استفاده می شود. گرچه مانیتول گرما بیش از اکسیدهای قلیایی دارد، اما حلالیت نسبتا کم آن اثر خنک کننده را که معمولا در شیرینی های نعناع یافت می شود، کاهش می دهد. با این حال، زمانی که مانیتول به طور کامل در یک محصول حل می شود، اثر خنک کننده قوی را ایجاد می کند.

مانیتول به عنوان یک پوشش برای آب نبات های سخت، میوه های خشک شده و آدامس های جویدنی بسیار مفید است و اغلب به عنوان یک ماده در آب نبات و آدامس استفاده می شود. طعم و مزه دلپذیری از مانیتول همچنین آن را یک عصاره محبوب برای قرص های جویدنی می سازد.

 

فروش مانیتول

مانیتول در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیگر محصولات : سوربیتول پودری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *