متیل ترت بوتیل اتر (MTBE)

متیل ترت بوتیل اتر اتر است که متیل و ترت بوتیل را به عنوان دو مؤلفه آلکیل تشکیل می دهد

ترت بوتیل متیل اتر (MTBE) یک افزودنی بنزینی است. MTBE در حضور سویه های باکتریایی اکسید کننده پروپان دچار تخریب اکسیداتیو می شود.  مطالعات جنبشی اکسیداسیون پرسولفات با کمک گرما از MTBE تحت پارامترهای مختلف نشان می دهد که واکنش به دنبال سینتیک شبه مرتبه اول است. MTBE را می توان با واکنش کاتالیزور اسیدی بین متانول و ایزوبوتن سنتز کرد. یک مطالعه نشان می دهد که افزودن MTBE باعث افزایش تعداد سایت های فعال در طول پلیمریزاسیون پروپن با روش جریان متوقف می شود.  متیل اتر ترش- بوتیل یک حلال آلی معمولی است که می تواند با واکنش کاتالیزور اسیدی بین متانول و ایزوبوتن سنتز شود.  این یک جایگزین مؤثر برای افزودن مواد حاوی سرب برای افزایش درجه بندی اکتان بنزین است.

MTBE از طریق واکنش شیمیایی متانول و ایزوبوتیلن تولید می شود. متانول از گاز طبیعی مشتق شده و ایزوبوتیلن از بوتان حاصل از نفت خام یا گاز طبیعی بدست می آید ، بنابراین MTBE از سوخت های فسیلی به دست می آید. در ایالات متحده ، در سال ۱۹۹۹ در مقادیر بسیار زیادی (بیش از ۲۰۰۰۰۰ بشکه (۳۲۰۰۰ متر مکعب در روز) در روز) در حین استفاده به عنوان یک افزودنی سوخت تولید شد.

این یک مایع قابل اشتعال است که از ترکیب مواد شیمیایی مانند ایزوبوتیلن و متانول ساخته شده است. این بوی مشخص دارد که اکثر مردم با آن مخالف هستند. این اولین بار در دهه ۱۹۸۰ به عنوان یک افزودنی برای بنزینهای بدون چربی برای افزایش رتبه های اکتان معرفی شد. در مناطقی از شهرها که نگران آلاینده هایی نظیر مونوکسید کربن هستند ،  سوختهای حاوی این مواد افزودنی بنزینهای اصلاح شده نامیده می شوند. بیشتر MTBE با بنزین مخلوط می شود ، بنابراین بیشتر افراد در حالی که در معرض بخارات سوخت اتومبیل یا اگزوز قرار دارند با آن تماس می گیرند. MTBE کاربردهای ویژه دیگری نیز دارد به عنوان یک آزمایشگاه شیمیایی و در پزشکی برای حل سنگ کیسه صفرا. بالا ۱٫۲ چه اتفاقی می افتد MTBE هنگام ورود به محیط زیست؟ MTBE به سرعت از ظروف باز تبخیر می شود. در هوای آزاد به سرعت در سایر ترکیبات شیمیایی تجزیه می شود که نیمی از آن در حدود ۴ ساعت از بین می رود. مانند بیشتر اترها و الکلها ، MTBE به راحتی در آب حل می شود. در صورت ریختن روی زمین ، آب باران می تواند MTBE را حل کند و آن را از طریق خاک و درون آب های زیرزمینی حمل کند. نشت یا نشتی از ظروف ذخیره می تواند به لایه های عمیق تر خاک آلوده شده و آبهای زیرزمینی را آلوده کند ، به خصوص در نزدیکی سایت های تولیدی ، خطوط لوله و امکانات حمل و نقل. نشت از مخازن ذخیره زیرزمینی ، مانند مخازن در جایگاه های پر بنزین ، می تواند MTBE را به آب های زیرزمینی اضافه کند. انتظار نمی رود که MTBE در ماهی یا گیاهانی که در دریاچه ها ، استخرها و رودخانه ها یافت می شوند تمرکز کنند.

نمابندگی فروش متیل ترت بوتیل اتر

کاربردها و ویژگی های MTBE

MTBE به طور گسترده در صنعت به عنوان یک جایگزین مطمئن  برای دی اتیل اتر  مورد استفاده قرار می گیرد زیرا گروه ترت بوتیل مانع از تشکیل MTBE پراکسیدهای بالقوه انفجاری می شود. همچنین به عنوان یک حلال در تحقیقات دانشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد ،  اگرچه کمتر از دی اتیل اتر استفاده می شود.  MTBE نوعی اتر هست یک پایه لوئیس ضعیف است و از شکل گیری معرف های Grignard پشتیبانی نمی کند. همچنین نسبت به اسیدهای قوی ناپایدار است. با آب واکنش نشان می دهد.  MTBE با استفاده از آب (۵۲٫۶ ° C ؛ ۵/۹۶٪ MTBE) [9] و متانول (۵۱٫۳ ° C ؛ ۶۸٫۶٪ MTBE) اززوتروپ ها تشکیل می دهد. در روشی به نام درمان انحلال تماس ، MTBE مستقیماً به کیسه صفرا تزریق می شود تا سنگ های کیسه صفرا حل شود.  پایداری و فراگیر بودن در محیط MTBE در غلظت های بسیار کم طعم ناخوشایندی به آب می دهد. MTBE غالباً با نشت مخازن ذخیره زیرزمینی (USTs) در جایگاه های بنزین یا بنزین حاوی MTBE که روی زمین ریخته می شود ، به سفره های آب رسانی وارد آب می شود. حلالیت بیشتر آب و پایداری MTBE باعث می شود که آن را سریعتر و دورتر از بسیاری از اجزای دیگر بنزین هنگام رها شدن در سفره سفر طی کنید.  MTBE با عمل باکتریها تجزیه و تحلیل می شود. در نوع مناسب بیوراکتور ، مانند یک بیوراکتور بستر سیال ، MTBE می تواند به سرعت و اقتصادی از آب به سطوح غیر قابل کشف منتقل شود.

این ماده به عنوان یک حلال غیر قطبی ، افزودنی سوخت و سوخت و ساز بدن نقش دارد. از ChEBI متیل ترت بوتیل اتر به عنوان یک مایع بی رنگ با بوی بی حس کننده بی حس کننده ظاهر می شود. بخارات از هوا و مواد مخدر سنگین تر هستند. نقطه جوش ۱۳۱ درجه فارنهایت. نقطه فلش ۱۸ درجه فارنهایت. کمتر از آب متراکم و در آب قابل پخش نیست. به عنوان تقویت کننده اکتان در بنزین استفاده می شود. از مواد شیمیایی CAMEO متیل ترت-بوتیل اتر (MTBE) یک مایع قابل اشتعال است که بو و تمایز و اختلاف نظر دارد. این ماده از ترکیب مواد شیمیایی مانند ایزوبوتیلن و متانول مخلوط می شود و از دهه ۱۹۸۰ به عنوان ماده افزودنی بنزینهای بدون پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگر محصولات : ستومکروگل

فروش MTBE

MTBE به صورت کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *