ویتامین A

فروش ویتامین a، قیمت ویتامین a

ویتامین A

ویتامین A یک ویتامین است. این می تواند در بسیاری از میوه ها، سبزیجات، تخم مرغ، شیر شیر، کره، مارگارین تقویت شده، گوشت و ماهی های آب شیرین یافت می شود. همچنین می تواند در یک آزمایشگاه ساخته شود. کاروتنوئیدها گروهی از مواد شیمیایی زرد یا نارنجی موجود در گیاهان هستند. بعضی از این ها می توانند به ویتامین A تبدیل شوند.

بعضی افراد ویتامین A را به صورت دهان و یا به عنوان یک شانه به عضله برای درمان کمبود ویتامین A می گیرند. همچنین برای جلوگیری از عوارض بیماری مانند مالاریا، اچ آی وی، سرخک و اسهال، و همچنین بهبود رشد در کودکان مبتلا به کمبود ویتامین A، از طریق دهان نیز مصرف می شود.

مزایای ویتامین A

ویتامین A یک عنصر عمومی برای گروهی از ترکیبات محلول در چربی است که برای سلامت انسان بسیار مهم است.

  • ۱٫ محافظت از چشم های شما از نگرانی شب و کاهش وابسته به سن یکی از مهم ترین کاربرد های ویتامینA است.
  • خطر ابتلا به سرطانهای خاص را کاهش می دهد.
  • سیستم ایمنی سالم را پشتیبانی می کند.
  • کاهش خطر آکنه (آکنه یک بیماری مزمن و التهابی پوست است. افراد مبتلا به این بیماری لکه های دردناک و مشکی، اغلب روی صورت، پشت و سینه ایجاد می کنند.)
  • پشتیبانی از سلامت استخوان(مواد مغذی کلیدی مورد نیاز برای حفظ سلامتی استخوان ها به عنوان سن شما پروتئین، کلسیم و ویتامین D هستند. با این حال، خوردن ویتامین A به اندازه کافی برای رشد و توسعه مناسب استخوان ضروری است، و کمبود این ویتامین با سلامت استخوان ضعیف ارتباط دارد.)
  •  رشد سالم را ترویج می دهد.(ویتامین A برای حفظ یک سیستم تولید مثل سالم در زنان و مردان ضروری است، همچنین حصول اطمینان از رشد طبیعی و رشد جنین در دوران بارداری.)

منابع ویتامین A

پنیر، تخم مرغ، ماهی چرب، غنی شده با اسپری های کم چربی، شیر و ماست و… است.
محصولات کبد و کبد مانند کبد پاستا – این منبع بسیار غنی از ویتامین A است، بنابراین اگر بیش از یک بار در هفته بیش از حد ویتامین A داشته باشید.

شایع ترین نوع پرو ویتامین A بتا کاروتن است که کاروتنوئید است که رنگدانه های تیره در غذاهای گیاهی تولید می کند. بتاکاروتن را می توان در این غذاهای رنگارنگ پیدا کرد:طالبی، گریپ فروت صورتی، زردآلو، هویج، كدو حلوايي، سیب زمینی های شیرین، اسکواش زمستانی، سبز تیره سبز و سبز برگ، کلم بروکلی.

سایر محصولات ما:

کالیفون

فروش ویتامین A

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *