ویتامین D3

147723639368398829

 

ویتامین D (کلکلسیفرول) یک تعیین کننده شیمیایی بالینی شناخته شده همراه با استئوپروز و استئوپنی (کاهش تراکم استخوان) است. همچنین نقش مهمی در پاسخ ایمنی بدن، بیماریهای قلبی عروقی و برخی از انواع سرطان دارد. بنابراین، ویتامین D از چندین دیدگاه تشخیصی بسیار مهم است. ۲۵-OH-ویتامین D3 متابولیت اولیه در بدن انسان است و پیش ماده مستقیم از فرم فیزیولوژیک فعال ۱٫۲۵- (OH) 2 ویتامین D3 است.

درمان اولیه برای کمبود ویتامین D مکملهای تغذیه ای با ویتامین D3 یا ویتامین D2 است. ویتامین D2 برای سنتز آسان تر است و به عنوان مکمل در خارج از اتحادیه اروپا و به ویژه در ایالات متحده استفاده می شود. 

ویتامین D3 همچنین کلیه‌ها را تشویق کرده تا فسفات را بازیافت کنند و آن را به خون برگردانند، که اینکار به مطلوب ماندن سطح pH کمک می کند.

ویتامین D در واقع در دو شکل وجود دارد: ویتامین D2 و ویتامین D3، و تفاوت اصلی آن ها در منبع آن است. در حالی که D2 از گیاهان و قارچ ها (و اغلب نوع آن در شیر، نان و غلات تقویت شده) تولید می شود، D3 از محصولات حیوانی تولید می شود و نوعی شبیه به آن است که به طور طبیعی توسط بدن از طریق نور خورشید ساخته می شود. با توجه به این آشنایی، اکثر پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه به مکمل ویتامین D3 می کنند.

ویتامین D3، که کلکلسیفرول نیز نامیده می شود، یکی از اشکال ویتامین D است. ویتامین D3 یک هورمون استروئیدی است که مدت هاست به دلیل نقش مهمی در تنظیم سطح بدن کلسیم و فسفر، در کانی سازی استخوان و جذب ویتامین A آن به لحاظ ساختاری شبیه به استروئیدهایی نظیر تستوسترون، کلسترول و کورتیزول است (هرچند ویتامین D3، خود یک سیکستروئید است).

ویژگی ها و کاربردهای D3

ویتامین D3 تنها در غذاهای حیوانی یافت می شود، در حالی که D2 به طور عمده از منابع گیاهی و غذاهای غنی شده می آید. منابع ویتامین D3 روغن ماهی، روغن کبد ماهی، زرده تخم مرغ، کره و مکمل های غذایی هستند.

ویتامین D3 به عنوان یک مکمل غذایی در افرادی که به مقدار کافی ویتامین D در رژیم غذایی خود برای حفظ سلامت کافی ندارند استفاده می شود.

ویتامین D3 همچنین می تواند از منابع غذایی مانند گوشت کبد گاو، پنیر، زرده تخم مرغ و ماهی های چرب باشد.

این ماده علاوه بر مصرف دارویی در تعدادی از مواد غذایی مانند روغن بادام زمینی یا روغن سویا، شکر، آسپارتام (فنیل آلانین) یا برخی رنگ های غذایی استفاده میشود.

دیگر محصولات : پلی وینیل استات

فروش ویتامین D3

ویتامین D3 در مقیاس های ۱ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *