پلی وینیل پیرولیدون (PVP)

بارگیری (9)
پلی وینیل پیرولیدون (پلیویدون) به عنوان یک رقیق کننده در مخلوط افزودنی رنگ برای مارک مواد غذایی استفاده می شود؛ در پوشش روی میوه های تازه مرکبات؛ به عنوان یک عامل روشن کننده برای آبجو، شراب و سرکه؛ به عنوان یک داروی تزریقی فرم پراکنده PVP نیز به عنوان یک ماده تخریب کننده (همچنین امكان پذیر است) در قرص های دارویی نیز استفاده می شود. همچنین به عنوان پلی وینیل پیرولیدون متقاطع، پلی وینیل پلیپیرولیدون (PVPP)، کراسپووییدون، کراس پلییدیدون شناخته شده است. اساسا، PVPP یک نسخه بسیار پیچیده PVP است که باعث می شود آن در آب حل شود، اما هنوز هم آب را جذب می کند و بسیار سریع رشد می کند و یک نیروی تورم ایجاد می کند.
این ماده به عنوان پلی وینیل پریرولیدون (PVP) یا پلییدون شناخته می شود، یک پلیمر محلول در محلول مصنوعی ساخته شده از منومر N-vinylpyrrolidone است که به عنوان یک اتصال دهنده در بسیاری از قرص های دارویی و روان کننده در قطره چشم استفاده می شود. همچنین در بسیاری از کاربردهای فنی با نقش های مختلف به عنوان چسب، افزودنی و امولسیفایر استفاده می شود. هنگامی که در ترکیب با ید، پودوئید ید دارای خصوصیات ضد عفونی است که در آن ید، یک مولکول باکتری، به طور عمده به این اثر کمک می کند و povidone به عنوان یک حامل عمل می کند.
Poly (vinylpyrrolidone) (PVP) یکی از رایج ترین مواد شیمیایی هیدروفیلی سنتتیک (غیر آلی) در فرمولاسیون های دارویی است.
Poly (vinylpyrrolidone) یا PVP (شکل ۹٫۱) اولین محصول پلیمریزاسیون N-vinylpyrrolidone تولید شده توسط مکانیسم رادیکال آزاد است. مقادیر کم و متوسط ​​PVP پودرهای پودوفیلد دارویی را تشکیل می دهند. اداره غذا و داروی ایالات متحده PVP را برای برنامه های دارویی تایید کرده و در نظر گرفته ایم.
پلی وینیل پریرولیدون (PVP)، که معمولا به نام پیویدون یا پیویدون نیز نامیده می شود، یک پلیمری محلول در آب است که از مونومر N-vinylpyrrolidone ساخته شده است.

کاربردهای PVP

PVP به عنوان یک گیرنده در بسیاری از قرص های دارویی استفاده می شود؛  برای این منظور، پودوئید ید به طور مؤثر و ایمن به عنوان تالک موثر است و ممکن است به دلیل دسترسی آسان و هزینه کم ترجیح داده شود.  PVP در برخی از لنزهای تماسی و راه حل های بسته بندی آن استفاده می شود. این اصطکاک را کاهش می دهد، بنابراین به عنوان یک روان کننده، یا عامل مرطوب، ساخته شده در لنز عمل می کند. نمونه هایی از این استفاده شامل لنزهای فوق العاده Bausch & Lomb با تکنولوژی MoistureSeal  و راه حل بسته بندی لنزهای تماس با هوا Optix (به عنوان ماده ای به نام “copolymer 845”) PVP به عنوان یک روان کننده در برخی از قطرات چشم استفاده می شود،همچنین در بسیاری از مبحث های فنی کاربرد دارد: به عنوان یک چسب در چسب چوب و چسب مایع داغ به عنوان یک افزودنی خاص برای باتری، سرامیک، فایبر گلاس، جوهر و کاغذ جوهر افشان و در فرایند پلاریزاسیون شیمیایی-مکانیکی به عنوان یک امولسیفایر و تجزیه کننده برای پلیمریزاسیون محلول برای افزایش رزولوشن در عکسبرداری برای لوله های کادو نوری (CRT) در آب خالص فلزبرای تولید غشاء، مانند دیالیز و فیلتر تصفیه آببه عنوان یک عامل اتصال دهنده و پیچیده در برنامه های کشاورزی مانند حفاظت از محصولات، درمان بذر و پوشش به عنوان یک عامل ضخیم کننده در ژل سفید کننده دندان ، به عنوان یک کمک برای افزایش حلالیت مواد مخدر در فرم های مایع و نیمه مایع (شربت، کپسول نرم ژلاتین) و به عنوان مهار کننده rerystallisationبه عنوان یک افزودنی برای بافر استخراج RNA Doro به عنوان یک ماده افزایش دهنده پراکندگی مایع در NMR DOSY ]به عنوان یک سورفاکتانت، عامل کاهش دهنده، عامل کنترل کننده شکل و پراکنده در سنتز نانوذرات و خودموزشی به عنوان عامل تثبیت کننده در تمام سلول های خورشیدی غیر آلی.
Povidone-ید را می توان در محلول های موضعی بدون پماد، پماد، اسانس، صابون مایع و اسکراب جراحی. کارآیی بالینی Povidone-ید در بهبودی زخم تا حدودی بحث برانگیز باقی مانده است.

دیگر محصولات : PEG12 دایمتیکون

فروش پلی وینیل پیرولیدون

پلی وینیل پیرولیدون در بشکه های ۲۰ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *