ژلان گام

ژلان گام یک پلی ساکارید آنیونی محلول در آب است

صمغ ژلان گام یک صمغ پلی ساکارید با وزن مولکولی بالا (یعنی قند پیچیده) است که با استفاده از فرآیند تخمیر تولید می شود این محصول  خالص میکروب Sphingomonas elodea1 14 هست. 

صمغ ژلان گام یک فیبر محلول چسبناک است ، که به طور مصنوعی توسط باکتری های غیر بیماری زا Sphingomonas elodea از لاکتوز (پنیر پنیر) یا گلوکز (نشاسته ذرت) تولید می شود . این کربوهیدرات غیر قابل احتراق  و ترکیبی از پلی ساکاریدهای تشکیل شده از گلوکز ، رامنوز و اسید گلوکورونیک  است. ژلان گام یک افزودنی غذایی است به عنوان ضخیم کننده در محصولات پخته شده ، لبنیات ، مربا ، سس ، شیرینی پزی استفاده می شود. در اتحادیه اروپا ، آن را با علامت E شماره E418 نشان می دهند. 

ژلان گام  یک پلی ساکارید آنیونی محلول در آب است که توسط سودوموناس الاودا ساخته شده است و از یک واحد تکرارکننده مونومرها ، تتراساکارید تشکیل شده است که دو مانده D- گلوکز و یکی از هر مانده باقیمانده از D- گلوکورونیک اسید و L-rhamnose است.

ژلان گام یک پلی ساکارید آنیونی محلول در آب است

کاربردها و ویژگی های ژلان گام

ژلان گام یک ماده افزودنی غذایی است که به عنوان ماده ضخیم کننده یا ژل کننده عمل می کند و می تواند بافت ژلی را در ۳۸ محصول غذایی از سخت و شکننده تا مایع ایجاد کند.  انواع محصولاتی که به طور معمول دارای ژلان گام هستند  : نانوایی ، شیرینی پزی ، فرآورده های لبنی ، ژل های دسر ، یخ زدگی ها ، بستنی ها و لعاب ها ، مرباها و ۴۰ نوع ژله ، اسپری کم چربی ، غذاهای مایکروویو ، پودینگ ها ، سس ها ، غذاهای ساختار یافته همچنین می تواند در لوسیون ها و کرم ها ، لوازم آرایش ، ۴۴ نوع ماسک  صورت ، محصولات مراقبت از مو ، خمیر دندان و ژل های خوشبو کننده هوا. ممکن است از ژلان گام نیز استفاده شود .

ژلان گام یک کربوهیدرات طبیعی است که فواید بیشماری در غذاها و نوشیدنی های مصرفی در سراسر جهان فراهم می کند. ساخته شده از یک باکتری موجود در طبیعت ، در تثبیت مخلوط های خاص ، تهیه بافت بهبود یافته و تعلیق مواد مغذی کلیدی ، مواد معدنی و سایر مواد تشکیل دهنده در محصولات مایع بسیار مؤثر است.

این ماده، مانند بسیاری از مواد غذایی دیگر ، بی سر و صدا کار خود را انجام می دهد – باعث می شود طعم غذا بهترشود. مصرف کنندگانی که نمی توانند شیر  و گزینه های ارگانیک و غیر لبنیاتی را که هنوز حاوی کلسیم هستند استفاه کنند ، می توانند از ژلان گام بخاطر نگه داشتن کلسیم اضافه شده و سایر مواد مغذی مخلوط شده استفاده کنند. 

دیگر محصولات : سدیم فلوراید

فروش ژلان گام

ژلان گام به صورت کیسه های ۲۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *