کارواکرول

کاروا

کارواکرول چیست؟

کارواکرول یک فنل است که مشتق مونوترپن طبیعی cymene است. یک مهار کننده رشد باکتریایی، به عنوان یک افزودنی غذایی استفاده می شود. فعال کننده قدرتمند پتانسیل گیرنده  V3 (TRPV3) و A1 (TRPA1) کانال های یون انسان است. این ماده به عنوان یک مولکول فرار ناپذیر، یک عامل طعم دهنده، یک عامل ضد میکروبی، یک agochemical و یک آگونیست کانال TRPA1 نقش دارد. این یک عضو از فنل ها، یک مونوترنروئید p-menthan و یک عامل ضد قارچی گیاهی است. این از هیدرید یک p-cymene حاصل می شود. از ChEBI 5-Isopropyl-2-methylphenol در گردو سیاه یافت می شود. ۵-Isopropyl-2-methylphenol جزء بسیاری از روغنهای ضروری است. به خصوص در Labiatae یافت می شود. روغن تایلندی (= ۷۰٪) و روغن ارگانیوم (= ۸۰٪) منابع غنی هستند. ۵-ایزوپروپیل-۲-متیل فنول یک عنصر طعم دهنده است.

کارواکرول  ماده ای شیمیایی است که در گیاهان متعددی مانند ترنج وحشی، آویشن و گوجه فرنگی یافت می شود، اما در اکسیژن بسیار فراوان است. کارواکرول چیزی است که به روغن زیتون کمی عطر و طعم تند می دهد، بی رنگ است، و بوی گرمی دارد. یکی از منابع اصلی آن، روغن خالص سرکه، حاوی ۶۰ تا ۸۰ درصد از این ماده شیمیایی است. این ماده بسیار محلول در اتانول و اتر است اما در آب محلول نیست.

ویژگی ها و کاربردهای کارواکرول

 کارواکرول دارای اثرات ضد ویروسی، آنتی اکسیدان و ضد قارچی است. یکی از مهمترین مزایای بهداشتی آن، اثرات ضد سرطان آن است. این نتایج امیدوار کننده ای را در برابر انواع مختلف سرطان شامل سرطان سینه، سلول های سرطانی ریه و دهان نشان داده است. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد نشان داد که کارواکرول در تسکین مرگ سلول های سرطانی سینه موثر بوده.

کارواکرول با مهار آنزیمی به نام COX-2 اثر ضد التهاب قوی دارد. در حالی که بسیاری از روغنهای ضروری گیاهی دارای این خاصیت هستند، این ماده عفونت های باکتریایی ، عفونت های قارچی، انگل ها ، ویروس های التهابی را درمان میکند. یکی دیگر از واقعیت های جالب این می تواند باشد که کارواکرول یک پاک کننده واقعا موثر برای سطوح پلاستیک و فولاد ضد زنگ است.

کارواکرول

کارواکرول یک مونوتراپوئن فنولیک است که عمدتا در روغن اسانس پونه یافت می شود، که یکی از مهم ترین مواد تشکیل دهنده EO است که نشان دهنده فعالیت ضد میکروبی علیه طیف وسیعی از باکتری ها است.

کارواکرول در اسانس Origanum vulgare (ارگانیک)، روغن آویشن، روغن نارگیل و نارگیل وحشی وجود دارد. اسانس  آویشن حاوی ۵ تا ۷۵ درصد کارواکرول است، در حالیکه گونه های Satureja (تلخ) دارای محتوای ۱ تا ۴۵ درصد هستند. Origanum majorana (میرجان) و Dittany از کرت در کارواکرول غنی هستند، 

این ماده دارای خواص ضد میکروبی عالی است و باعث مصرف آن در لوازم آرایشی، نگهدارنده های مواد غذایی و برخی از دارو ها می شود. یک واقعیت جالب این است که کارواکرول خالص تنها تقریبا نیمی از توانایی برای تخریب پاتوژن ها را به عنوان روغن خالص  با توجه به آزمایشات آزمایشگاهی دارد.

دیگر محصولات : اسید کوجیک

فروش کارواکرول

کارواکرول به صورت گالن های ۲۰ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، کارواکرول و سایر مواد مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *