کلرید کلسیم

فروش کلسیم کلرید، قیمت کلسیم کلرید، خرید کلسیم کلرید

کلرید کلسیم

کلرید کلسیم یک ترکیب یونی کلسیم و کلر است. این محصول بسیار محلول در آب و عمرانی است.کلرید کلسیم یک نمک است که در دمای اتاق جامد است و به عنوان یک هالید یونی معمولی عمل می کند. این محصول می تواند به طور مستقیم از سنگ آهک تولید شود، اما مقدار زیادی نیز به عنوان یک محصول جانبی از فرایند Solvay تولید می شود. از آنجا که طبیعت هیدروسکوپی آن است، باید در ظروف محکم نگه داشته شود.

کلرید کلسیم در مقادیر طبیعی سمی نیست و در غذاها استفاده می شود. با این حال، خطر اصلی آن به علت خشک شدن (خشک شدن) ملک و واکنش اکسوترمی است که آن را در آب حل می شود. بنابراین، هنگامی که جامد با پوست مرطوب یا چشم تماس می یابد، می تواند باعث تحریک شدید و سوختگی های ملایم شود.

کاربرد کلرید کلسیم:

 کلرید کلسیم دارای چندین نوع از کلرید سدیم است و از آن به عنوان افزودنی مواد غذایی، نگهدارنده غذا، برای جاده های ضد انعطاف پذیر در زمستان و به عنوان شور در کارخانه های تبرید استفاده می شود. همچنین به عنوان یک مواد شیمیایی شنا استخر، در گیاهان تصفیه آب و برای اهداف خشک کردن استفاده می شود. همچنین دارای کاربرد در متالورژی، حفاری نفت و حفاری، صنایع لاستیک، کاغذ و رنگ است.

خواص شیمیایی کلرید کلسیم:

CaCl2 بسیار محلول در آب است، هیدروسکوپیک (جذب رطوبت از هوا) و رطوبت (جذب آب به اندازه کافی برای تبدیل به مایع). کلرید کلسیم در آب بسیار شایع است (مقدار زیادی از حرارت را آزاد می کند). کلرید کلسیم به طور کامل در آب برای ایجاد کاتدی کلسیم و آنیون کلراید احیا می شود. در محلول های آبی، یون های کلسیم می توانند یون های دیگر را در واکنش های مبادله، مانند تبدیل فسفات پتاسیم به فسفات کلسیم.

خواص فیزیکی کلرید کلسیم:

کلرید کلسیم به عنوان یک پودر سفید سفید، بیس بال و یا دانه های بلغور یافت می شود. آن دارای تراکم ۲٫۱۵ g / mL، نقطه ذوب ۷۸۲ درجه سانتیگراد و نقطه جوش بالای ۱۶۰۰ درجه سانتیگراد است.

فروش کلرید کلسیم

 

سایر محصولات ما:

لاکتوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *