سیترات کلسیم

فروش کلسیم سیترات، قیمت سیترات سدیم

کلسیم نوعی ماده معدنی است که به طور طبیعی در غذاها یافت می شود. کلسیم برای بسیاری از عملکردهای طبیعی بدن، مخصوصا برای تشکیل و نگهداری استخوان ضروری است. برای جلوگیری و درمان کمبود های کلسیم، سدیم کلسیم استفاده می شود. این دارو برای جلوگیری یا درمان سطح پایین کلسیم خون در افرادی که کلسیم کافی از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند استفاده می شود.

این ممکن است برای درمان بیماری های ناشی از سطح کلسیم کم، از قبیل از دست دادن استخوان (پوکی استخوان)، استخوان های ضعیف (استئومالاسیا / ریکی)، کاهش فعالیت غده پاراتیروئید و یک بیماری خاص عضلانی استفاده شود. همچنین ممکن است در بعضی از بیماران به منظور اطمینان از دریافت کلسیم کافی (به عنوان مثال زنان باردار، پرستاری یا بعد از یائسگی، افرادی که داروهای خاصی مانند فنوتیوین، فنوباربیتال یا پردنیزون مصرف می کنند) استفاده شود.

کلسیم نقش مهمی در بدن ایفا می کند. برای عملکرد طبیعی اعصاب، سلول ها، عضلات و استخوان ضروری است. اگر کلسیم کافی در خون وجود نداشته باشد، بدن از استخوان ها کلسیم را دریافت می کند، و بنابراین استخوان ها را تضعیف می کند. داشتن مقدار مناسب کلسیم برای ساخت و نگهداری استخوان های قوی ضروری است

مکمل های کلسیم

دو مورد از شایع ترین مکمل های کلسیم عبارتند از کربنات کلسیم و سیترات کلسیم. با توجه به مؤسسات ملی بهداشت، کربنات کلسیم ارزان است و صرفه اقتصادی بهتری نسبت به سیترات کلسیم دارد. سیترات کلسیم ممکن است گرانتر باشد، اما دوز انعطاف پذیرتری دارد. این می تواند هر زمانی از روز، یا بدون غذا مصرف شود، زیرا آن به همان اندازه در معده خالی یا کامل جذب می شود. سیترات کلسیم نیز یک انتخاب مناسب برای افراد مسن است که ممکن است اسید معده کمتری تولید کنند و یا افرادی که داروهای مسدود کننده اسید را برای سوزش سوزی تولید می کنند، زیرا با مقادیر کم اسید معده نسبت به سایر انواع مکمل های کلسیم جذب می شود.

فروش کلسیم سیترات

 

سایر محصولات ما:

سیترات سدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *