آمونیوم استات

mault-500x500

آمونیوم استات ماده شیمیایی جامد بلوری سفید، دارای نقطه ذوب نسبتا کم (۱۱۴degreeC) برای نمک است. از این ماده در تجزیه شیمیایی، داروها، در حفظ مواد غذایی و سایر کاربردها استفاده می کنند. از لحاظ شیمیایی استات آمونیوم یک نمک آمونیوم است که با واکنش آمونیاک و اسید استیک به دست می آید. 

این ماده به عنوان یک تنظیم کننده اسیدی سازگار با مواد غذایی استفاده می شود. این ماده به عنوان یک تنظیم کننده ی اسیدیته و یک بافر است.

فرمول شیمیایی آمونیم استات NH4CH3CO2 یا CH3COONH4 است. فرمول مولکولی آن C2H7NO2 است و جرم مولکولی آن ۷۷٫۰۸g mol-1 است. استات آمونیوم نمک استات یون COO-1 (از تفکیک اسید استیک در آب) و NH4 + یون آمونیوم (از محلول آمونیاک در آب) است.

استات آمونیوم یک جامد سفید هوروسکوپی با بوی کمی است. نقطه ذوب آن ۱۱۳ درجه سانتیگراد است. محلولیت این ماده در آب بسیار زیاد است و تراکم آن در این مایع ۱،۱۷ گرم بر میلی لیتر است.

استات آمونیوم نمک یک اسید ضعیف (اسید استیک) و یک پایه ضعیف (آمونیاک) است. این نمک با اسید استیک برای تهیه محلول بافر برای تنظیم pH استفاده می شود. با این حال، استفاده از آن به عنوان عامل بافر بسیار گسترش نیافته است، زیرا استات آمونیوم می تواند در فشار کم فرار باشد.

استات آمونیوم به عنوان ترکیب آزاد در طبیعت وجود ندارد. با این حال، یونهای آمونیوم و استات در بسیاری از فرآیندهای بیوشیمیایی هستند.

استات آمونیوم می تواند به روش مشابه با سایر استات ها از طریق خنثی سازی اسید استیک سنتز شود. در صنایع شیمیایی، روش استفاده از اسید استیک یخبندان است که با آمونیاک اشباع شده است:

 

۲CH3COOH + (NH4) 2CO3 → ۲CH3COONH4 + H2CO3

 

H2CO3 → CO2 + H2O

 

CH3COOH + NH3 → CH3COONH

ammonium-acetate-250x250

 

کاربردهای آمونیوم استات

استات آمونیوم به عنوان یک ماده خام در سنتز آفت کش ها، علف کش ها و داروهای ضد التهابی غیر استروئید مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، پیش ساز در سنتز استامید است؛ یک ترکیب شیمیایی برای تولید پلاستیک ها استفاده می شود:

 

CH3COONH4 → CH3C (O) NH2 + H2O

آمونیوم استات فرمول نمک استات آمونیوم است که دارای خواص شیمیایی جالب است و به همین دلیل است که در صنعت داروسازی به عنوان مواد واسطه و مواد خام در فرایندهای مختلف استفاده می شود.

استات آمونیوم برای اسیدی کردن پارچه ها و موهای رنگی استفاده می شود و در برخی از کشورها از به عنوان تنظیم کننده اسیدیته مواد غذایی( مانند سدیم لاکتات) استفاده می شود . این عامل بافر با اسید استیک است. علاوه بر این، استات آمونیوم، در واکنش هایی مانند تراکم های Knoevenagel، به عنوان کاتالیزور در شیمی آلی یافت شده است. این می تواند به عنوان کود و سنتز مواد منفجره استفاده شود.

استات آمونیوم همچنین به عنوان یک افزودنی غذایی به عنوان یک تنظیم کننده اسیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیگر محصولات : اسید چرب سویا

فروش آمونیوم استات

آمونیوم استات درکیسه های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *